Які можливі наслідки аварії на Запорізькій атомній електростанції

Які можливі наслідки аварії на Запорізькій атомній електростанції.

Які можливі наслідки аварії на Запорізькій атомній електростанції. Фото: npp.zp.ua

Події
09 серпня 2022 14:51

Російські окупаційні війська наносять удари по Запорізькій атомній електростанції і погрожують її підірвати, замінувавши територію. Стали відомі можливі наслідки аварії на атомній електростанції, якщо окупанти продовжать обстрілювати ЗАЕС.

Як повідомила радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів Лала Тарапакіна, для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС.

- На 4-му реакторі ЧАЕС було 2 дві тисячі паливних збірок, на ЗАЕС у шести реакторах й у сховищі відпрацьованого ядерного палива міститься до 18 тисяч паливних збірок (у 9-10 разів більше). Тобто наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у 1986-му на ЧАЕС, – повідомили у агенції.

В разі катастрофи площа потенційної зони відчуження складе до 30 тисяч км² (як 10 Чорнобильських зон відчуження), а Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства. При цьому площа потенційної забрудненої території – до 2 мільйонів км², а ступінь зараження інших територій України та Європи, Росії та Білорусі залежатиме від вітру.

- Кількість ліквідаторів може становити від 1 мільйона осіб, а загиблих – десятки тисяч, залежно від поточної кількості людей на території Запорізької області, кількість евакуйованих/відселених осіб – від 2 мільйонів осіб. Також на неосяжну кількість років буде забруднена ріка Дніпро. Аварія може спричинити викид радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров'я людей, ґрунтів, водойм. Основна частина викидів припаде на Україну, але постраждають також ЄС, Білорусь і Росія, – написала Лала Тарапакіна.

До аварії може призвести пожежа, вибух або ураження снарядами, бомбами, ракетами.

Читайте також:

Нагадаємо, що ввечері 6 серпня росіяни знову обстріляли ЗАЕС поблизу сховища з ядерними відходами. Того ж дня Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" заявила, що російські війська вкотре здійснили ракетні обстріли майданчика Запорізької атомної електростанції та міста Енергодар.

Президент Володимир Зеленський у свою чергу заявив , що обстріл території ЗАЕС є аргументом на користь запровадження міжнародних санкцій проти "Росатому" та російської атомної галузі в цілому. При цьому він додав, що "будь-які обстріли цього об'єкта – це відвертий, зухвалий злочин, акт терору".

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах