Що робити, якщо станеться вибух на Запорізькій АЕС: інструкція. Фото: globallookpress.com/Victor Lisitsyn
Росіяни продовжують шантажувати Україном підривом Запорізької АЕС. Вже є підтвердження, що на тимчасово окупованій станції готується провокація. Vgorode вирішив нагадати правила, що робити у разі радіаційної аварії, але нехай це ніколи не стане в нагоді.
Як повідомили у Центрі громадського здоров'я і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), радіаційний вплив може порушити різні функції органів у людини, такі як кровотворення, нервова система, шлунково-кишковий тракт та інші. Радіація може спричинити пошкодження клітин та молекул організму, що в свою чергу може мати негативний вплив на здоров'я.
У Центрі, що через радіаційний вплив у людини можуть бути порушені життєві функції різних органів – кровотворення, нервової системи, шлунково-кишкового тракту та інші. Також може розвиватися променева хвороба.
За даними ВООЗ, ризик розвитку несприятливих наслідків здоров'ю залежить від дози опромінення. Тобто якщо доза опромінення низька, то ризик значно нижчий, оскільки організм людини відновлює пошкоджені клітини та молекули.
Головне правило – слухати вказівки влади, ДСНС та інших установ, які координуватимуть дії на місцях.
Викид може бути контрольованим. На атомних електростанціях є системи, які спрямовані на те, щоб убезпечити довкілля від того, що перебуває всередині герметичної оболонки атомної електростанції. Але алгоритм дій такий:
Якщо ви отримали оповіщення про радіаційну аварію, то потрібно:
Як ми вже писали, йодид калію – це сіль, схожа на кухонну. В основному його продають в аптеках у формі таблеток. Якщо препарат приймати вчасно та у певному дозуванні, то він блокує поглинання радіоактивного йоду щитовидною залозою. У результаті це знижує ризик розвитку раку щитовидної залози та інших її захворювань.
Уточнимо, що йодид калію слід приймати виключно у тому випадку, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати його для "профілактики" без потреби – неприпустимо. Це може навіть зашкодити здоров'ю. Також важливо – приймати йодид калію потрібно одноразово.
У Центрі громадського здоров'я повідомили, що якщо йодистого калію немає, то можна використовувати йодистий розчин – 44 краплі 5% йоду на склянку води. Але теж, лише якщо буде вказівка від органів влади чи ДСНС.
Зазначимо, що, за даними ВООЗ, йодистий калій не рятує від опромінення. Він захищає лише щитовидну залозу від впливу радіоактивного йоду.
Зазначимо, що передчасна евакуація може бути шкідливою, тому що ви можете, перебуваючи в автомобілі, навпаки, потрапити на тяжку фазу аварії та отримати непомірно більші дози опромінення, ніж ви б отримали, якби залишилися в укритті.
Раніше ми також писали, що експерт сказав, що підрив Запорізької АЕС не призведе до катастрофи. Більш детально про це можете прочитати тут.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Instagram, Viber і Facebook. Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.