Карта бойових дій в Україні 9 червня

Мапа військових дій в Україні 9 червня.

Мапа військових дій в Україні 9 червня. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Події
09 червня 12:24

Сьогодні, 9 червня, в Україні розпочався 837 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають у Харківській області та на Донбасі, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 9 червня.

Повідомляється, що російське військове командування перекидає невстановлену кількість сил у район українсько-російського кордону поблизу Харківської області, але незрозуміло, чи планує російське військове командування негайно використовувати ці передислоковані сили для бойових дій або використовувати їх для посилення Північного угруповання військ, щоб наблизити його до заявленої запланованої кінцевої потужності. Командир чеченського спецназу «Ахмат» Апти Алаудінов заявив в інтерв'ю російському державному ЗМІ RT 8 червня, що російська влада вирішила перекинути підрозділи спецназу «Ахмат» на харківський напрямок із невказаних районів наприкінці травня 2024 року. Алаудінов заявив, що на харківському напрямку діє загін Каштан, раніше відомий як загін Ахмата Камертон і перейменований на честь нового командира.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Повідомляється, що українські сили провели тактичні контратаки на північний схід від Харкова у Вовчанську 7 та 8 червня, тоді як російські війська продовжували наступальні операції біля Вовчанська, але підтверджених змін лінії фронту у цьому районі не було. Представник української групи військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив 8 червня, що з 1 травня 2024 року російські війська випустили понад 300 керованих плануючих бомб по Вовчанську. Волошин також заявив 8 червня, що українські сили зберігають контроль над більшоу частиною Вовчанська, маючи на увазі, що українські сили нещодавно провели тактичні контратаки на території Вовчанська. Німецьке видання BILD повідомило 8 червня, що українські сили контратакували Вовчанськ та звільнили кілька кварталів міста. В даний час ISW не може перевірити повідомлення про успішні українські контратаки в межах Вовчанська. Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив 7 червня, що перша лінія оборони України зупинила наступ російських військ на харківському напрямку та що російські війська відвели від лінії фронту деякі підрозділи, які діяли на харківському напрямку.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно трохи просунулися на південний схід від Куп'янська і продовжили наступальні дії на лінії Куп'янськ-Сватово-Крімінна. Геолоковані кадри, опубліковані 7 червня, показують, що російські війська домоглися обмеженого наступу на північний схід від Степової Новоселівки (на південний схід від Куп'янська). Російський блогер також стверджував, що російські війська просувалися на полях на південний схід від Сіньківки (на північний схід від Куп'янська), але ISW не виявила візуальних доказів, які б підтверджували це твердження. Російські війська почали наступ на північний схід від Куп'янська в районі Сіньківки; на південний схід від Куп'янська в районі Піщаного, Іванівки та Андріївки; на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки, Невського, Дружелюбівки, Новосадового та Греківки; на захід від Кремінної в районі Терного та Торського; та на південний захід від Крімінної в районі Серебрянського лісництва 7 та 8 червня. У Міноборони Росії заявили, що російські війська відобразили три українські контратаки на лінії Куп'янськ-Сватово-Крімінна.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська 7 і 8 червня продовжили наступальні дії на Сіверському напрямку в районі Білогорівки (на північний схід від Сіверська), Золотарівки (на схід від Сіверська), Виїмки (на південний схід від Сіверська), Роздолівки (на південь від Сіверська). Російські блогери відзначили 7 і 8 червня, що є критика щодо того, що російські війська вели штурм під Білогорівкою, погано розбираючись в управлінні сучасними бойовими діями, і зазнали втрат.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Повідомляється, що російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі активізації російських наступальних операцій у цьому районі на 8 червня. Російські блогери стверджують, що російські війська просунулися в межах центрального Новоолександрівки (на північний захід від Авдіївки) та контролюють до половини населеного пункту. Російські блогери також стверджували, що російські війська просувалися в районі Сокола та в його межах (на північний захід від Авдіївки). Проте ISW не побачила підтвердження цих російських тверджень. Російські війська продовжили наступальні операції на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Новопокровського, Євгенівки, Сокола та Новоселівки-Першої; на захід від Авдіївки в районі Яснобродівки, Карлівки, Уманського, Нетайлова; та на південний захід від Авдіївки в районі Невельського 7 та 8 червня. Представник української групи військ "Хортиця" підполковник Назар Волошин заявив 8 червня, що за останній тиждень українські сили відбили майже 220 російських атак на Покровському напрямку (на північний захід від Авдіївки) і що російські війська активізують наступальні операції в Покровську та Кураховому.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Донецька на тлі наступальних операцій на захід і південний захід від Донецька 8 червня. Геолоковані кадри, опубліковані 7 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північний захід від с. Солодке (на південний захід від Донецька). 7 та 8 червня російські війська продовжили наступальні операції на захід від Донецька в районі Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки. Повідомляється, що в районі Вугледару (на південний захід від Донецька) діють підрозділи 39-ї мотострілецької бригади РФ (68-й АК Східного військового округу [ВВО]) та невказані підрозділи 1-го АК т.зв. ДНР.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські джерела заявили 8 червня, що російські війська просунулися в районі Роботино, але ISW не виявила візуальних доказів, які б підтверджували ці твердження. Голова комісії адміністрації президента Росії з питань суверенітету та співголова російської ради окупаційної інтеграції Володимир Рогов (який часто робить сумнівні повідомлення про лінію фронту в Запорізькій області) заявив, що російські війська просунулися на північ від Роботино і що найближчі позиції українських сил позиції знаходяться приблизно у 500–700 метрів на північ від північної околиці Роботино. Російський блогер заявив, що російські війська трохи просунулися в районі Малої Токмачки (на північний схід від Роботино). Повідомляється, що російські війська атакували біля Роботино; на схід від Роботіно біля Вербового; на північний схід від Роботино в районі Малої Токмачки та Новопокровки; та на південь від Роботино в районі Новопрокопівки 7 та 8 червня. Російські війська також почали наступ на захід і північний захід від Роботино біля Копані та на південь від Малі Щербаки відповідно. Повідомляється, що в районі Роботино діють підрозділи 1430-го мотострілецького полку Російської гвардії (58-а загальновійськова армія [САА] Південного військового округу [ПВЗ]).

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська продовжували безуспішно атакувати обмежений тактичний плацдарм України на східному (лівобережжі) Херсонської області у районі Кринок 7 та 8 червня. Окупаційний губернатор Херсонської області Володимир Сальдо заявив 7 червня, що українські сили напали на магазин в окупованому Садовому (східний берег Херсонської області) та вбили 22 особи.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах