У Запоріжжі розгорівся скандал через неможливість розселення постраждалих від ракетного удару. Фото: t.me/gu_dsns_zp
У Запоріжжі розгорівся скандал через заяву тимчасово виконуючого обов'язки мера Анатолія Куртєва про неможливість розселення постраждалих внаслідок ракетного удару 2-го березня.
Внаслідок ракетного удару по житловому будинку у Заплоріжжі вночі 2-го березня загинули 13 людей, серез яких 8-місячна дівчинка. Після трагедії виконуючий обов'язки мера зробив скандальну заяву стостовно того, що через велику кількість переселенців немає де селити людей, які втратили житло.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За словами мешканки будинку Анни Прус, Куртєв мешканцям постраждалого будинку сказав, що місто переповнене переселенцями, тому людей нікуди селити і "порадив" шукати прихистку у рідних та близьких.
Ввечері Анатолій Куртєв прокоментував звинувачення і повідомив, що розселення попросила лише одна людина із будинку і що місто нікого не залишить на вулиці.
- Сьогодні в інтернеті зʼявилося відео, в якому одна з жінок, що проживає в зруйнованому будинку, і яку я до речі ніколи не бачив і з якою ніколи не розмовляв, заявила про те, що начебто мною їй було сказано, що проблеми розселення людей – це проблеми самих людей, а не міської влади. Так от. За увесь цей час з проханням про поселення до нас звернулася лише одна людина, якій одразу ж надали житло у модульному містечку. І усі, хто й надалі будуть звертатися з такими проханнями, обовʼязково отримають дах над головою, – написав Куртєв.
Після цього Анна розповіла, що Куртєв приїжджав до будинку 2-го березня і його заяву чули сусіди.
- Спіч Куртєва тільки чули мої сусіди. А їм я довіряю. Бо він був на місця трагедії всього пару хвилин, – розповіла Анна.
Сьогодні, 6 березня, ситуацацію прокоментував і голова Запорізької ОВА Юлій Малашко, який наголосив на неприпустимості такої ситуації і заявив, що всі мешканці, які потребують допомогу, повинні її отримати.
- Ніхто не буде покинутий. Органи влади існують для того, щоб кожен громадянин мав підтримку, особливо в непростих умовах воєнного часу. Це основна функція. Має бути розроблений комплексний підхід, аби допомогу могли отримати не окремі категорії населення, а всі, хто постраждав. Кожна ситуація має розглядатися окремо, бо життєві обставини у людей різні. Це наше спільне горе, а тому і підтримку мають отримати всі постраждалі, – заявив Юрій Малашко.
Нагадаємо, що вночі 2 березня російські окупаційні війська вчергове обстріляли Запоріжжя, дві ракети С-300 влучили у багатоповерхівку в центрі міста. Жертвами російської атаки стали 13 мешканців п'ятиповерхівки, які мирно спали в ту ніч. Двоє людей досі вважаються безвісти зниклими. Крім того, рятувальники дістали з-під завалів чотирьох котів і собаку ,а також надали допомогу 11 людям.
Сьогодні, 6 березня, в Запоріжжі оголошено День жалоби за загиблими внаслідок ракетного удару по житловому будинку 2 березня.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Instagram, Viber і Facebook. Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.