Мешканцям Запорізької області роздадуть 5,5 мільйонів пігулок від радіації

Мешканцям Запорізької області роздадуть 5,5 мільйонів пігулок від радіації.

Мешканцям Запорізької області роздадуть 5,5 мільйонів пігулок від радіації. Фото: pixabay.com (Alexandra Koch)

Події
01 вересня 2022 11:30

Європейська комісія заявила, що роздасть 5,5 мільйонів пігулок йодиду калію людям, які мешкають у районі Запорізької атомної електростанції, що в Енергодарі.

Багато країн, включно з Британією, мають запаси цього препарату на випадок великої ядерної аварії чи витоку. Однак його слід вживати тільки за рекомендацією медиків, і на це є вагомі причини, пише ВВС.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Вживання йодиду калію пов'язане із ризиком для здоров'я, тому не варто намагатися дістати чи купити його самостійно.

Таблетки йодиду калію допомагають блокувати поглинання радіоактивного йоду щитоподібною залозою. Вони є корисним засобом протидії, оскільки радіоактивний йод, який вдихають чи споживають із їжею та напоями, може деякий час зберігатися в залозі. Однак таблетки допомагають захистити лише щитоподібну залозу, а не інші органи.

Ще раз уточнюємо: під час радіації потрібно приймати спеціальну дозу йоду, яка значно перевищує добову потребу організму, тому приймати її можна лише після вказівки рятувальників ДСНС чи місцевої влади. Також важливо – йод та йодид калію приймається лише один раз. Це стосується і сіточки для дітей. За жодних обставин вдруге цього не можна повторювати.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах