Яка ситуація у Запорізькій області на 13 травня

Какая ситуация в Запорожской области на 13 мая.

Какая ситуация в Запорожской области на 13 мая. Фото: zp.vgorode.ua

Події
13 травня 2022 09:41

Почалася 79-та доба війни Росії проти України. Ворог постійно обстрілює позиції наших військ із артилерії. Яка ситуація у Запорізькій області на 13 травня – повідомили у Штабі Сил оборони Запорізького краю.

На Запорізькому напрямку армія РФ продовжує завдавати авіаційних ударів та ушкоджувати артилерією інфраструктуру мирних населених пунктів, намагаючись покращити своє тактичне становище. Ворог здійснює перегрупування своїх підрозділів, нарощує систему вогневого ураження, а також проводить повітряну розвідку.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Окупанти не залишають спроб проводити наступальні дії у східних районах області. Противник намагається вести активні дії в районі Гуляйполя та населених пунктах району для подальшого просування до кордону Запорізької та Донецької області. Українські захисники ведуть активну маневрену оборону, в окремих місцях завдають контрударів.

Морально-психологічний стан особового складу окупантів залишається низьким. Вони систематично  вживають алкоголь та займаються дезертирством. Підрозділи росіян нарікають на неефективність атак на позиції сил оборони Запорізького краю в районі Гуляйполя.

Окупанти вели обстріли в напрямку населених пунктів із застосуванням літака Су-25, танку, реактивної системи залпового вогню "Град", ствольної артилерії, 120 мм мінометів та крупнокаліберних кулеметів, стрілецької зброї за наступними напрямками: Оріхів, Полтавка, Малинівка, Гуляйполе, Гуляйпільське, Чарівне, Времівка, Новоданилівка, Ольгівське, Новоандріївка, Новоіванівка, Червоне, Зелене поле.

Вчора зранку, 12 травня, окупанти завдали ракетного удару по Запоріжжю. Крилата ракета влучила на територію острова Хортиця. Руйнувань інфраструктури не виявлено, на місці влучання ракети виникла пожежа. За уточненою інформацією, жертв і постраждалих немає.

Російська терористична армія обстріляла з РСЗВ "Град" місто Гуляйполе. Ворог пошкодив об'єкти інфраструктури, приватні будинки, господарчі будівлі магазини, кафе. Інформація щодо поранених або загиблих уточнюється.

В полі неподалік Григорівки Запорізького району групою розмінування ДСНС було знищено реактивний снаряд.

Слідом за Мелітополем, до "бою" вступили і патріоти Руху опору, які відкривають полювання на окупантів та місцевих колаборантів.

Тимчасово непідконтрольними територіями області залишаються населені пункти: Бердянського району, Мелітопольського району, Василівського району, Пологівського району (крім Оріхова та Гуляйполя). Відсутній мобільний зв'язок операторів "Водафон" та "Київстар" у Пологах, Токмаку, Гуляйполі, Кам'янці-Дніпровській та у селищі Веселе.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах