У Запоріжжі розпочалося будівництво житлового простору для переселенців - фото: t.me/regina_harchenko
У Запоріжжі стартували роботи зі створення нового житлового простору для внутрішньо переміщених осіб. Тут зможуть отримати тимчасове житло 25 родин, які втратили свої домівки через війну. Будівельний майданчик відвідали представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг та секретар Запорізької міськради Регіна Харченко. Разом вони заклали символічну капсулу часу та написали побажання майбутнім мешканцям, наголосивши: цей простір має стати справжнім домом і символом нового початку для переселенців.
Будівництво ведеться на ділянці площею близько одного гектара. Планується зведення:
Усі будинки матимуть необхідне меблювання та обладнання, що дозволить родинам одразу після заселення користуватися комфортними умовами. Проєкт реалізується у співпраці з УВКБ ООН: місто готує земельну ділянку та підводить комунікації, а міжнародна організація забезпечує виготовлення та монтаж житлових модулів.
За словами голови Запорізької ОВА Івана Федорова, перші модульні будинки будуть встановлені та підключені до комунікацій уже до початку зими. Це дасть змогу понад сотні людей отримати безпечний простір для життя у холодний період.
Особлива увага приділяється вразливим категоріям переселенців: багатодітним родинам, одиноким батькам, людям старшого віку, сім’ям з особами з інвалідністю чи особливими медичними потребами, а також малозабезпеченим. Відбір родин відбуватиметься за бальною системою з урахуванням рівня потреби.
Станом на серпень у Запоріжжі проживає близько 156 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це один із найбільших показників в Україні. Житло для ВПО залишається однією з найактуальніших потреб, адже багато сімей втратили власні домівки через бойові дії й потребують тимчасового прихистку. Створення такого житлового простору допоможе інтегрувати переселенців у міську громаду та забезпечити їм належні умови життя.
Учасники проєкту наголошують: цей простір стане символом стійкості та партнерства, яке перетворюється на конкретні можливості для людей. Спільними зусиллями міста та міжнародних організацій Запоріжжя створює середовище, де переселенці почуватимуться як удома.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Instagram, Viber і Facebook. Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.
У Запоріжжі розпочалося будівництво житлового простору для переселенців - фото: t.me/regina_harchenko