У Запоріжжі пропонують перейменувати вулицю Сєдова

У Запоріжжі пропонують перейменувати вулицю Сєдова.

У Запоріжжі пропонують перейменувати вулицю Сєдова. Фото: bigkyiv.com.ua

Події
13 квiтня 18:06

Запорізька міська рада на найближчій сесії планує розглянути питання перейменування вулиці Сєдова, що у Вознесенівському районі міста, на вулицю на честь українського політичного діяча, революціонера та одного із ідеологів українського націоналістичного руху XX століття Степана Бандери.

В пояснювальній записці відповідного проєкту рішення на сайті міськради зазначається, що перейменування проводиться в рамках очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують Російську Федерацію та Республіку Білорусь, задля якнайшвидшого подолання наслідків російського імперського минулого і збереження національної культурної спадщини та історичної пам’яті нашої держави.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Степан Бандера, як активний діяч УВО та ОУН має законодавчо визначений статус "Борець за незалежність України у XX сторіччі". Вважається національним героєм України. 2008 року визнаний третім зі ста Великих Українців після Ярослава Мудрого та Миколи Амосова за підсумками опитування громадської думи "Великі Українці".

В зауваженнях управління внутрішньої політики, преси та інформації говориться про те, що постать Георгія Сєдова насправді не підпадає під дію закону "Про засудження та заборону пропаганди пропаганди російської імперської політики в Україні…".

Посадовці зауважують, шо Георгій Сєдов – видатний український та російський гідрограф та полярний дослідник, організатор експедиції до Північного Полюса.

Питання перейменування вулиці Сєдова вже було на розгляді робочої групи по створенню реєстру урбанонімів міста Запоріжжя, за результатами якого надано висновок, що даний урбанонім не підпадає під дію цього закону.

За результатами інтерактивного голосування громадяни переважною більшістю не підтримали ініціативу про зміну назви.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах