РФ перешкоджає переведенню 5-го енергоблока Запорізької АЕС у стан "холодний зупин"

|РФ перешкоджає переведенню 5-го енергоблока Запорізької АЕС у стан "холодний зупин".

|РФ перешкоджає переведенню 5-го енергоблока Запорізької АЕС у стан "холодний зупин". Фото: t.me/energoatom_ru

Події
14 червня 2023 17:51

Російські окупаційні війська не дозволяють українському персоналу Запорізької АЕС здійснити переведення енергоблока №5 у стан "холодний зупин", як це передбачено розпорядженням Держатомрегулювання від 8 червня 2023 року.

За інформацією виконуючого обов'язки Голови Держатомрегулювання, Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олега Корікова, протиправні дії фейкової експлуатуючої організації та російських військових окупантів, які перешкоджають переведенню енергоблока №5 ВП "ЗАЕС" у стан "холодний зупин", є грубим порушенням законодавства у сфері використання ядерної енергії.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

- Сподіваюся, що під час свого чергового візиту на Запорізьку АЕС Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі зможе вплинути на російських окупантів та переконати їх у необхідності переведення енергоблока №5 у "холодний зупин". Перешкоджання з боку російських загарбників є нічим іншим, як черговим ядерним шантажем. І відбувається це після вчинення підриву ними Каховської ГЕС, що призвело, фактично, до зникнення Каховського водосховища та загострення питання водозабезпечення ЗАЕС, – зазначив Олег Коріков.

Фахівці МАГАТЕ також зацікавлені і наголошують на важливості доступу до Запорізької ТЕС, а також її відвідного каналу, до ставка-охолоджувача ЗАЕС, щоб краще оцінити ситуацію із забезпеченістю атомної станції резервами води.

Раніше ми писали, що гендиректoр МАГАТЕ Рафаель Грoссі відклав запланoвану пoїздку на захoплену Рoсією Запoрізьку АЕС через складну безпекову ситуацію в регіоні.

Нагадаємо, що при ухваленні розпорядження про перевод енергоблока №5 ВП "ЗАЕС" у стан "холодний зупин" враховано такі причини:

- підрив Каховської ГЕС 6 червня;

- продовження періодичного обстрілу окупантами промислового майданчику ВП "Запорізька АЕС" та прилеглих територій, внаслідок яких зазнають пошкоджень повітряні лінії зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України;

- припинення з 17 травня 2023 року передачі даних Автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) ЗАЕС, що виконує функцію раннього оповіщення;

- деградацію системи аварійного реагування на майданчику ЗАЕС, тощо.

Нагадаємо, що експлуатація інших енергоблоків Запорізької атомної електростанції – №№ 1, 2, 3, 4, 6 – також обмежена станом "холодний зупин", відповідно до розпоряджень Держатомрегулювання від 18 серпня 2022 року та від 10 лютого 2023 року.

В Енергоатомі раніше повідомили, що, незважаючи на підрив Каховської ГЕС російськими окупантами, ситуація навколо Запорізької АЕС залишається контрольованою, води у ставку-охолоджувачі достатньо для забезпечення потреб станції.

Справка Vgorode:

"Холодний зупин" – це безпечний стан ядерного реактора, коли реактор заглушений при низькому тиску і низькій температурі охолоджуючої води. Він є проміжним станом реактора між роботою і перевантаженням палива.

Під час "холодного зупину" ядерний реактор не генерує електроенергію. У стані "холодного зупину" реактор може перебувати нескінченно довго, якщо він, звичайно, під'єднаний до енергоживлення.

Перебуваючи у стані "холодного зупину", енергоблок має набагато більший запас часу, впродовж якого персонал може ліквідувати надзвичайну ситуацію, якщо така раптом виникне, й упередити важке пошкодження активної зони реактора.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах