Останній енергоблок Запорізької АЕС переводять у режим "холодного зупину"

Останній енергоблок Запорізької АЕС переводять у режим "холодного зупину".

Останній енергоблок Запорізької АЕС переводять у режим "холодного зупину". Фото: t.me/energoatom_ua

Події
10 червня 2023 09:32

Енергоблок №5 Запорізької АЕС необхідно негайно вивести у режим "холодного зупину". "Енергоатом" і працівники станції почали його виконувати.

Відповідне розпорядження видала Державна інспекція ядерного регулювання України через ризики для ядерної та радіаційної безпеки після руйнування Каховської ГЕС, повідомили у пресслужбі ДП "НАЕК "Енергоатом". 

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Повідомляється, що в умовах втрати основного проєктного джерела підживлення бризкальних басейнів, необхідно негайно приступити до переводу енергоблоку №5 Запорізької АЕС у стан "холодний зупин", поки ще підтримується проєктний режим роботи необхідних систем охолодження

Обмеження експлуатації енергоблоку №5 Запорізької АЕС діятиме до усунення виявлених порушень.

Присутність постійно діючої міжнародної місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС сприятиме забезпеченню виконання вимог безпеки та контролю за дотриманням основних принципів безпеки, проголошених Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі.

При ухваленні розпорядження враховано такі причини:

- підрив Каховської ГЕС 6 червня;

- продовження періодичного обстрілу окупантами промислового майданчику ВП "Запорізька АЕС" та прилеглих територій, внаслідок яких зазнають пошкоджень повітряні лінії зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України;

- припинення з 17 травня 2023 року передачі даних Автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) ЗАЕС, що виконує функцію раннього оповіщення;

- деградацію системи аварійного реагування на майданчику ЗАЕС, тощо.

Нагадаємо, що експлуатація інших енергоблоків Запорізької атомної електростанції – №№ 1, 2, 3, 4, 6 – також обмежена станом "холодний зупин", відповідно до розпоряджень Держатомрегулювання від 18 серпня 2022 року та від 10 лютого 2023 року.

В Енергоатомі раніше повідомили, що, незважаючи на підрив Каховської ГЕС російськими окупантами, ситуація навколо Запорізької АЕС залишається контрольованою, води у ставку-охолоджувачі достатньо для забезпечення потреб станції.

Справка Vgorode:

"Холодний зупин" – це безпечний стан ядерного реактора, коли реактор заглушений при низькому тиску і низькій температурі охолоджуючої води. Він є проміжним станом реактора між роботою і перевантаженням палива.

Під час "холодного зупину" ядерний реактор не генерує електроенергію. У стані "холодного зупину" реактор може перебувати нескінченно довго, якщо він, звичайно, під'єднаний до енергоживлення.

Перебуваючи у стані "холодного зупину", енергоблок має набагато більший запас часу, впродовж якого персонал може ліквідувати надзвичайну ситуацію, якщо така раптом виникне, й упередити важке пошкодження активної зони реактора.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах