РФ ввела нові правила і ускладнила виїзд з окупованих територій Запорізької області

РФ ввела нові правила і ускладнила виїзд з окупованих територій Запоріжжя.

РФ ввела нові правила і ускладнила виїзд з окупованих територій Запоріжжя. Ілюстративне фото: t.me/Pravda_Gerashchenko

Події
08 листопада 2022 15:29

Російські окупанти продовжують створювати нові перешкоди для виїзду з тимчасово захоплених територій Запорізької області.

За словами мера тимчасово окупованого Мелітополя Івана Федорова, виїзд з тимчасової окупації на сьогодняшній день є справжнім випробуванням для людей – алгоритм прийняття рішень не зрозумілий взагалі: так, для виїзду з ТОТ необхідно звернутися до окупаційної коменедатури та отримати заяву на отримання дозволу на виїзд з окупованої території.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Втім, як підкреслив голова Мелітополя, "подача заявки не дає гарантії, що тобі дозволять виїзд".

- Слід зазначити, що протягом десяти місяців наші мешканці тимчасово окупованих територій знаходяться в заручниках у окупантів і перше, що вони їм обмежили – це свобода пересування. Сьогодні не можуть просто так виїхати за межі тимчасової окуповації – якщо раніше все було хоч якось зрозуміло, наші жителі ставали в чергу у Василівці і після того виїзжали до Запоріжжя, то сьогодні зовсім не зрозумілий алгоритм прийняття рішень, – повідомив Федоров.

Як додав Федоров, спочатку треба піти у комендатуру, написати заяву, розписати, хто ти, хто твої родичи, чим ти займався з 2014 року, а потім хтось буде приймати якесь рішення.

- Але, наприклад, у тимчасово окупованому місті Мелітополь черга на подачу заявки вже до середини грудня. Тобто, ти просто не можеш подати заявку до середини грудня і точно виїхати не можеш. Так наразі наші мешканці використовують найближчі населені пункти, наприклад – Веселе, Михайлівка, Приазов’я, їдуть туди і подають заявку, бо там менше черга. Але подача заявки не дає гарантії, що тобі дозволять виїзд. Ми знаємо випадки, коли була подана заявка, отримано дозвіл на виїзд, люди приїзжали на Василівку, а там кадирівці розвертали і не випускали, – розповів мер.

Раніше ми писали, що до тимчасово окупованого Бердянську російські окупанти завезли ув'язнених з Російської Федерації та розставили їх на блокпостах для додаткової фільтрації місцевих.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах