Голова МАГАТЕ дав попередній звіт про Запорізьку АЕС

Гендиректор МАГАТЕ дав пресконференцію за результатами відвідування Запорізької АЕС.

Гендиректор МАГАТЕ дав пресконференцію за результатами відвідування Запорізької АЕС. Фото: apnews.com

Події
03 вересня 2022 10:15

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі під час пресконференції у Відні обережно проінформував світові ЗМІ про перші підсумки перебування місії МАГАТЕ на захопленій російськими військовими Запорізької атомної електростанції. Так, найгірше він оцінив цілісність станції, яка була порушена внаслідок бойових дій.

Ґроссі підтвердив, що на станції є "військова діяльність навколо станції та маркування на будівлях" та додав, що шість членів місії залишилися на Запорізькій АЕС для продовження роботи.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

- За цими кольорами стоїть дуже детальний технічний аналіз того, як ми сприймаємо ситуацію на АЕС. Отже, перше – фізична цілісність об’єктів. Тут вона червона, і значно червона, тому що ми бачили воєнні дії навколо АЕС. І я зміг побачити на власні очі разом зі своєю командою вплив, знаки чи залишки від снарядів на будівлях, що означає, що фізична цілісність об’єкта насправді була порушена і не одноразово, а кілька разів, – розповів голова МАГАТЕ.

Другий стовпчик – повна функціональність систем із забезпечення захисту та безпеки. Він позначений жовтим кольором. Це означає, що більшість систем працюють і перебувають у доброму стані.

Третій – робочі умови для персоналу. Він не повністю позначений червоним кольором, адже персонал продовжує працювати, а також функціонують два енергоблоки. Тож загалом АЕС продовжує діяти.

Четвертий – забезпечення електроенергією. Він теж наполовину червоний, а наполовину жовтий. Так, було зафіксовано кілька разів, коли електроенергія або вимикалася повністю, або переривалася. Проте, коли було повне вимкнення електроенергії, дизельні генератори працювали в нормальному режимі. Вони продукували енергію для охолоджувальних енергоблоків.

П’ятий – логістичні ланцюжки постачання на АЕС. Він наполовину жовтий і наполовину зелений. Враховуючи воєнну ситуацію, логістичні ланцюжки перервані, проте значних проблем через це на станції не було.

Шостий – ситуація з радіаційним фоном та реакцією на НС. Він наполовину червоний і наполовину зелений. Очільник МАГАТЕ повідомив про серйозні перепони та перериви в роботі, але системи діють.

Сьомий – надійність комунікацій з регулятором. Він жовтий. Ця функція досі відбувається з певними складнощами.

Дендиректор МАГАТЕ дав пресконференцію за результатами відвідування Запорізької АЕС.Дендиректор МАГАТЕ дав пресконференцію за результатами відвідування Запорізької АЕС. Фото: apnews.com

Ґроссі також заперечив, що на діяльність місії впливали російські окупанти та представники "Росатома".

А ось екологічні ризики, ймовірність радіаційного забруднення, наслідки можливої аварії, а також питання демілітаризації ЗАЕС та звільнення її від окупантів – не коментував. Про похвалив персонал станції, який в цій "надзвичайно складній ситуації" продовжує працювати. Та додав, що потрібна "постійна підримка місії МАГАТЕ".

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах