У Запоріжжі мешканці будинку облаштували собі незаконну парковку у дворі. Фото: facebook.com/blagoustr
В центрі Запоріжжя запоріжці облаштували собі незаконну парковку у дворі, заволоділи частиною прилеглої до будинку території.
Як повідомила інспекція з благоустрою Запоріжжя, у Вознесенівському районі мешканці одного із будинків облаштували собі незаконну парковку для своїх автомобілів. До інспекції звернулись мешканці двору з проблемою щодо незаконного встановлення обмежувачів паркування на прибудинковій території.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Зазначається, що встановили ці обмежувачі інші мешканці цього двору - власники автомобілів
Інспектори наголосили, що двір - територія спільного користування, тож самовільне влаштування місць для стоянки машин на зелених зонах заборонено. Тому за результатами перевірки управитель будинку повинен терміново прибрати пристрої.
Якщо мешканці не згодні з вашими ланцюжковими умовами, то для усунення цієї перешкоди вони можуть звернутися до уповноважених органів, які здійснять демонтаж стовпчиків розбрату.
Можна також написати заяву про наявність ознак самовільного захоплення земельної ділянки до правоохоронних органів. За самовільне зайняття земельної ділянки передбачається адмінвідповідальність відповідно до статті 53-1 КпАП (штраф від 11 350 ) до 56 750 гривень, а для посадових осіб – від 22 700 до 113 500 гривень) або навіть кримінальна за частиною 1 статті 197-1 КК України, якщо користувачеві чи власнику ділянки завдано значної шкоди – у 100 і більше разів перевищує НМДГ (штраф від 3400 до 5100 гривень або арешт до 6 місяців).
Варто розуміти, що якщо автовласники власним коштом обладнали майданчик під паркування, засипали його щебенем, поклали асфальт, встановили паркан, облагородили територію, то це не робить їх власниками ділянки. Однак головне не намагатися самостійно демонтувати ланцюги чи замки. Адже пошкодження конструкцій, шлях навіть незаконних, розцінюється як навмисне псування чужого майна.
Краще зверніться зі скаргою до компанії, що управляє, або ОСББ, якщо там ніяк не відреагують, то мешканці багатоквартирних будинків можуть звернутися до суду для відстоювання своїх прав. Особисті місця для паркування можуть бути встановлені за законом. Зверніться до власника стоянки, попросіть документацію та запропонуйте упорядкувати територію для ваших машин разом.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Instagram, Viber і Facebook. Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.