У Запоріжжі обговорили реформу старшої школи: чого очікувати

У Запоріжжі обговорили реформу старшої школи: чого очікувати.

У Запоріжжі обговорили реформу старшої школи: чого очікувати. Фото: gettyimages.com / Antonio Hugo Photo

Події
01 грудня 09:34

У Запоріжжі пройшло громадське обговорення реформи старшої школи. 

На заході уточнили, що реформа стартує 2027 року, саме тоді перший потік Нової української школи закінчить 9 клас. Дітям потрібно буде обрати заклад для подальшої освіти - академічного або професійного спрямування.

Нині учні, які підуть у реформовану старшу школу, навчаються в 5-7 класах. У Запорізькій області їх майже 39,8 тисячі.

За словами заступника голови Запорізької ОВА Михайла Сємікіна дуже важливо, що запорізький регіон не випадає із тенденцій реформування освіти.

- Як відомо, не існує ідеального часу для впровадження реформ.  Можна говорити, що не на часі, проте наша позиція - повна  підтримка загальнонаціональних тенденцій в системі освіти. Маємо рухатись вперед, з усвідомленням важливості всіх зусиль, спрямованих на збереження людського капіталу в регіоні, – сказав Михайло Сємікін.   

Директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОВА Людмила Бухаріна презентувала три сценарії реформи в регіоні залежно від ситуації на фронті. Адже вона вплине на те, який відсоток окупованих територій буде в області, скільки учнів перебуватимуть за кордоном і якими будуть тенденції народжуваності та міграції:

  • сценарій 1 (реалістичний): буде створено 26 академічних ліцеїв і 19 закладів професійного спрямування;
  • сценарій 2 (оптимістичний): 47 академічних ліцеїв і 19 закладів професійного спрямування;
  • сценарій 3 (песимістичний): 17 академічних ліцеїв і 14 закладів професійного спрямування.

Реформа передбачає заснування великих академічних ліцеїв, що функціонуватимуть окремо від інших освітніх установ. Це дозволить учням обирати профілі та предмети відповідно до своїх інтересів. Чим більша кількість учнів у класах, тим ширший вибір навчальних груп для поглибленого вивчення різних дисциплін. Також ключовим аспектом є забезпечення рівного доступу до таких закладів для всіх школярів, незалежно від їхнього місця проживання.

Соціологічне дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» на запит МОН, показало, що батьки, учні, вчителі й директори Запоріжжя підтримують упровадження реформи старшої школи:

  • 90% старшокласників;
  • 85% батьків учнів 10–11 класів і 83% - 5–6 класів;
  • 90% учителів;
  • 78% директорів шкіл.

Обговорення дорожньої карти й першочергових кроків упровадження реформи - головна мета  регіональних візитів. Захід організувало Міністерство освіти і науки України в партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE — "Децентралізація для розвитку демократичної освіти" за участю очільників громад, освітніх управлінців і представників Дніпропетровської ОВА. 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах