Як у Запоріжжі розбудовували Хортицький житловий масив

Як у Запоріжжі розбудовували Хортицький житловий масив.

Як у Запоріжжі розбудовували Хортицький житловий масив. Фото: akbash.zp.ua

Події
22 червня 15:22

У Запоріжжі 53 року тому почали будівництво наймолодшішого району Запоріжжя - Хортицького.

Як розповів запорізькій краєзнавець Роман Акбаш, рішення про створення у місті нового району виникло ще у 1960 році. Будівництво розпочалося у 1969 році. А у 1971 році зовсім новий Хортицький житловий масив активно забудовується.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

У кінці 60-х років на місці теперішнього Хортицького району був одиин величезний майданчик. У червня 1969 року його основною ділянкою є сьомий мікрорайон. Тут обіцяють збудувати 29 житлових будинків, п’ять гуртожитків, їдальню, чотири дитячі садки, дві школи, чотири продовольчі магазини.

Як у Запоріжжі розбудовували Хортицький житловий масив.Як у Запоріжжі розбудовували Хортицький житловий масив. Фото: akbash.zp.ua

На очах зростає забудова нової вулиці Лахтинської – між 8 та 9 мікрорайонами. Перший будинок тут прийняли до експлуатації лише у березні 1970 року. А тепер тут є вже є – гуртожиток "Перетворювача", їдальня, дитячий комбінат, крамниця, школа та декілька багатоквартирних будинків.

На початку червня 1970 року повідомлялось, що на Лахтинській попереднього місяця відсвяткували новосілля мешканці вже дев’ятого за рахунком будинку вулиці. Це – п’ятиповерхівка за адресою Лахтинська, 5. Ось-ось, вже в червні, встане до ладу ювілейний десятий – на Лахтинський, 3. А ще два роки тому на місці вулиці був голий степ.

Як у Запоріжжі розбудовували Хортицький житловий масив.Як у Запоріжжі розбудовували Хортицький житловий масив. Фото: akbash.zp.ua

Варто зазначити, що 19 січня 1995 року Хортицький район, який в народі для багатьох "Бабурка", відсвяткував офіційний день народження. Саме цього дня Верховна Рада України ухвалила рішення про його відокремлення від Дніпровського району міста.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах