Зеленський підписав указ "про історично населені українцями території Росії"

Зеленський підписав указ "про історично населені українцями території Росії".

Зеленський підписав указ "про історично населені українцями території Росії". Ілюстративне фото: president.gov.ua

Події
22 сiчня 14:44

Президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про історично населені українцями території Росії".

Він, зокрема, доручив Кабміну розробити план дій щодо збереження національної ідентичності українців у Росії. Указ №17/2024 оприлюднено на сайті ОПУ.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

В указі йдеться, що Росія протягом століть систематично вчиняла та продовжує вчиняти дії, спрямовані на знищення національної ідентичності, пригноблення українців, порушення їхніх прав і свобод, у тому числі на історично населених ними землях на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей РФ.

Зеленський підписав указ "про історично населені українцями території Росії"Зеленський підписав указ "про історично населені українцями території Росії"

- Сьогодні ми маємо робити кроки не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців, правди про нас і правди про нашу історію. Заради цієї мети сьогодні мною підписано указ "Про історично населені українцями території Російської Федерації", – сказав президент.

Зазначається, що при цьому Росія повинна дотримуватись міжнародних зобов'язань щодо забезпечення українцям, які проживають на її територіях, прав на здобуття освіти українською мовою та її вільне використання, громадянських, соціальних, культурних та релігійних прав.

- Доручив Кабінету Міністрів України розробити із залученням міжнародних експертів, представників Світового конгресу українців, учених, громадськості та внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України план дій щодо збереження національної ідентичності українців у Російській Федерації, у тому числі на історично населених ними землях, – зазначається в указі.

У зв'язку з цим Зеленський доручив Кабміну розробити план дій щодо збереження національної ідентичності українців у Росії, зокрема на історично населених ними землях, передбачивши:

  • опрацювання питання стосовно збору та вивчення фактів і свідчень про злочини, вчинені проти українців, що проживають на територіях РФ, історично населених етнічними українцями, про політику примусової русифікації, політичні репресії та депортації, у тому числі щодо утворення центру із зазначених питань;
  • активізацію роботи з протидії російській дезінформації та пропаганді з історії та сьогодення українців у Росії та всіх поневолених нею народів;
  • розвиток взаємодії між українцями та поневоленими росією народами;
  • забезпечення спільно з Національною академією наук України підготовки й поширення в Україні та світі матеріалів про понад тисячолітню історію українського державотворення, історичні зв’язки земель, населених етнічними українцями, з українськими національними державними утвореннями у різні історичні періоди;
  • висвітлення у навчальних програмах та підручниках правдивої історії етнічних українців на історично населених ними землях у межах РФ.

За його словами, "це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього".

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах