За добу окупанти обстріляли 16 населених пунктів Запорізької області. Ілюстративне фото: vokrugsveta.ua
Вже у цю суботу, 6 січня (замість 19 січня), в Україні будуть відзначати Хрещення Господнє. Одна з головних традицій – купання в прорубі. Однак, повномасштабна російська військова агресія вносить корективи в усталені звичаї святкування Водохреща.
Як повідомили у Запорізькій ОВА, в умовах воєнного стану заборонено проведення масових зібрань, тож цьогоріч вірянам доведеться відмовитись від обряду занурення, а церквам переглянути усталений формат заходів з освячення води.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У зв'язку з наявністю потенційних загроз, які несуть дії військ РФ, на Водохреща на Дніпрі та інших водних об'єктах не функціонуватимуть спеціальні локації для занурення, правоохоронці та рятівники не здійснюватимуть там чергування.
Тож відповідальність за можливі надзвичайні події при купанні у крижаній воді, спровоковані порушенням обмежень, введених режимом воєнного стану, лежатиме виключно на порушниках.
Закликаємо жителів Запорізької області у святкові дні поставитись відповідально до свого життя та безпеки своїх близьких.
Якщо ви вирішили здійснити обряд, то рятувальники радять дотримуватись наступних правил безпеки:
У 2021 році у Православній церкві України повідомляли, що традиція купання в ополонці на Хрещення не має нічого спільного зі "змиванням" гріхів, отриманням особливого Божого благословення чи духовного очищення. У ПЦУ зазначили, що жодного церковного розпорядження в Українській Церкві для занурення у зимову воду немає і ніколи не було.
У Євангеліє говориться, що під час занурення у води Йордану Спаситель освятив їх і благословив таїнство Хрещення як необхідну умову для спасіння. Він був безгрішний і увійшов у воду, щоб узяти на себе гріхи людства і дати людям можливість урятуватися.
У ПЦУ запитують, як грішні люди можуть "наслідувати" Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах і з якою метою і як саме "наслідують"? У церкві кажуть, що люди оголюють напоказ власне тіло, "підігріваються" спиртними напоями, не стримуються в лайці під час фізичних відчуттів через занурення у крижану воду.
Крім того, у церкві не розуміють, чому "обов'язково треба" поринути тричі і перехреститися перед зануренням. Водночас вода в річці Йордан у цей час досягає 12-16 градусів тепла, тому вона не така крижана.
Додамо, що Хрещення більше не відзначатимуть 19 січня. Тепер свято Хрещення Господнє 2024 року ми відзначатимемо на 13 днів раніше, ніж раніше, тобто 6 січня. 2024 року цей день випаде на суботу. Дата урочистості змінилася через переход ПЦУ на новоюліанський календар.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Instagram, Viber і Facebook. Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.