На Запорізькій АЕС стався витік борованої води

На Запорізькій АЕС стався витік борованої води.

На Запорізькій АЕС стався витік борованої води. Фото: t.me/energoatom

Події
19 листопада 13:39

У МАГАТЕ повідомили, що на окупованому росіянами Запорізькій АЕС стався витік борованої води з теплоносія першого контуру в контур вторинного охолодження одного з парогенераторів реакторного блоку №5.

Як повідомили у Міжнародному агентстві ядерної енергії (МАГАТЕ), їх експерти були проінформовані про те, що хімічна речовина бору була виявлена в контурі вторинного охолодження одного з парогенераторів реакторного блоку №5, який знаходиться в стані "гарячої зупинки". Боровану воду використовують у первинному теплоносії для підтримки ядерної безпеки.

За даними МАГАТЕ, вимірювання залишаються відносно стабільними та знаходяться в межах, дозволених технічними характеристиками реактора. Радіоактивності у вторинному контурі охолодження не виявлено.

Окупаційна адміністрація ЗАЕС повідомила експертам МАГАТЕ, що станція має намір тримати енергоблок №5 у режимі "гарячої зупинки", тому що "концентрація бору залишається в межах допустимих норм". Це рішення ще раз розглянуть після того, як почнуть працювати всі котельні, що використовуються для опалення в Енергодарі.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах