Українці перейшли на зимовий час: як мінімізувати вплив на організм - фото: amriphoto, gettyimages.com
Сьогодні вночі, 29 жовтня, Україна перейшла на зимовий час – перевела стрілки годинника на одну годину тому. Фахівці розповіли, як при цьому знизити вплив на організм.
Як повідомили у Запорізькому обласному ЦКПГ, перехід на зимовий час може вплинути на самопочуття так:
Лікар із ГУ "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Катерина Острогляд дала рекомендації, як можна допомогти своєму організму адаптуватися до нового часу:
Достатньо спати – менше семи годин (для дорослих) або восьми годин (для підлітків) на добу до та після зміни часу.
Поступово коригувати час сну та неспання – можна переміщати час сну на 15-20 хвилин пізніше щоночі протягом кількох ночей до переходу на зимовий час. Однак якщо у людини хронічний недосип, то можна не переносити час сну на пізніший період, а отримати "додаткову" годину в день переведення стрілок.
Змінити порядок дня. Наприклад, можна відкоригувати час їжі відповідно до нового графіка.
Перевести годинник на новий час у суботу ввечері і лягти спати у звичайний час.
Використовувати світло та темряву, щоб допомогти тілу адаптуватися. Потрібно спробувати мінімізувати вплив світла до підйому вранці.
Виспатися в неділю ввечері – можна відпочити та набратися сили перед початком нового тижня.
На адаптацію організму до зимового часу може знадобитися від тижня до двох.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Instagram, Viber і Facebook. Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.