Скількох жителів Запорізькій області мобілізували з початку повномасштабного вторгнення

Скількох жителів Запорізькій області мобілізували з початку повномасштабного вторгнення.

Скількох жителів Запорізькій області мобілізували з початку повномасштабного вторгнення. Ілюстративне фото: gettyimages.com

Події
19 серпня 2023 18:37

З початку повномасштабного вторгнення РФ на військову службу до Збройних сил України призвали понад 20 тисяч жителів Запорізької області.

Як повідомила під час прес-конференції завідувачка сектору мобілізаційної роботи апарату Запорізької ОВА Валентина Кравченка та представники Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), ступінь придатності визначається військово-лікарськими комісіями при районних ТЦК та СП.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Призовники можуть мати статус: придатний, обмежено придатний чи непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. За станом здоров'я військовозобов'язаному може надаватись відстрочка на лікування на строк до 2 місяців і може продовжуватися ще два рази на такий самий термін.

Зазначається, що набув чинності закон № 9533 про продовження строку проведення загальної мобілізації терміном ще на 90 діб, щонайменше до 15 листопада 2023 року. Мобілізації підлягають громадяни України віком від 18 до 60 років, які мають статус військовозобов'язаного та придатні до військової служби.

Як зазначила начальник медичної служби сектору комплектування Запорізького обласного ТЦК та СП майор медичної служби Юлія Чугуєнко, при проходженні комісії призовнику потрібно мати із собою документи, що підтверджують хворобу.

Крім цього проводиться психологічне вивчення кандидатів, що включає тестування, особисту бесіду. Непридатними до військової служби є особи, які мають непогашені судимості, перебувають під слідством, мають наркотичну або алкогольну залежність, розлади психіки й поведінки. 

Особи, які призиваються на військову службу, в обов’язковому порядку проходять спеціальну підготовку у відповідних навчальних центрах, і лише після цього, направляються до бойових військових частин. Термін проведення підготовки залежить від військово-облікової спеціальності. Загалом з початку повномасштабного вторгнення рф районними центрами комплектування в Запорізькій області мобілізовано понад 20 тисяч осіб.

Повідомляється, що наразі паралельно з заходами щодо загальної мобілізації проводиться відбір кандидатів на військову службу за контрактом для доукомплектування посад рядового та сержантського складу бойових частин Збройних сил України.  Основними вимогами є вік – від 18 до 60 років, здатність до проходження військової служби за станом здоров'я та успішне проходження професійно психологічного відбору.

Військовослужбовець зазначив, що місце вручення повісток законодавством не регламентовано, тому їх видача на вулицях та в громадських місцях не є протиправною.  Такі повістки вручаються насамперед для уточнення військово-облікових даних і це не означає, що людину відразу відправлять на навчання чи на фронт. 

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах