Аферисти наживаються на переселенцях: у Запоріжжі жінку ошукали на 190 тисяч

Запоріжців попереджають про чергову схему шахрайства під виглядом виплат для переселенців.

Запоріжців попереджають про чергову схему шахрайства під виглядом виплат для переселенців. Ілюстративне фото: freepik.com

Події
05 листопада 2022 16:38

Правоохоронці застерігають жителів Запоріжжя від нового виду шахрайства, пов’язаного із виплатами матеріальної допомоги вимушеним переселенцям. Від такої афери потерпіла місцева мешканка, з банківської картки якої аферисти зняли 190 тисяч гривень.

Як повідомили у Нацполіції у Запорізькій області, шахраї виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних виплат. Правопорушники проводять розсилку SMS-повідомлень, де розповідають про виплату матеріальної допомоги вимушеним переселенцям.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

В повідомленні шахраї дають посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання допомоги. За посиланням треба ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.Люди, після введення конфіденційних даних, автоматично передають їх шахраям. Після цього зловмисники привласнюють їхні гроші.

Правоохоронці закликають громадян бути пильними, а всю інформацію, особливо щодо фінансових виплат, отримувати з офіційних джерел; не переходити за сумнівними гіперпосиланнями; не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім; ні в яуому разі не вводити реквізити карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах; у разі підозри шахрайських дій – негайно звернутися у поліцію.

Наголошуємо, що офіційні сторінки установ у соціальних мережах мають верифікацію, тобто біля назви наявна синя позначка.

Також нагадаємо, що зробити, щоб не потрапити на гачок:

  • під час розмови з незнайомцем, запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не в телефонному режимі,
  • нікому і за жодних обставин не повідомляйте свої персональні дані, що стосуються банківських карток або рахунків,
  • ніколи не називайте стороннім (у тому числі і співробітникам банку, друзям, знайомим, родичам, продавцям у магазині та іншим) пін-код вашої картки, а також секретні одноразові коди, які надходять у смс-повідомленнях,
  • якщо ви підозрюєте, що дані вашої картки потрапили до шахраїв або вже виявили зникнення грошей, то в першу чергу необхідно заблокувати картку,
  • відразу після звернення до банку необхідно звернутися до поліції за номером "102".

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах