Як виїхати за кордон людям з інвалідністю під час війни

Виїзд за кордон людей з інвалідністю спростили.

Виїзд за кордон людей з інвалідністю спростили. Фото:

Події
13 березня 2022 13:32

В Україні спростили правила виїзду для людей з інвалідністю, а ось виїзд дітей із вразливих категорій посилили.

Як повідомили у прес-службі Мінсоцполіції, людей з інвалідністю, яких визнали повністю або частково недієздатними, може супроводжувати один опікун, піклувальник або родич першої лінії (батьки, подружжя, діти (зокрема й усиновлені)), які досягли 18-річного віку.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Люди з інвалідністю І та ІІ груп (незалежно від віку) мають права перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

  • довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
  • посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
  • пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;
  • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

У Мінсоцполітики пояснили, що під час термінової евакуації люди з інвалідністю стикаються із кількома проблемами на кордоні:

  • велика кількість чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп віком від 18 до 60 років не мають військових квитків,
  • у тих, хто має військовий квиток, немає відмітки про непридатність до військової служби.

Людину з інвалідністю, яка потребує нагляду, може супроводжувати лише одна доросла людина незалежно від віку та статі: дитина, опікун, піклувальник або соцпрацівник.

Крім того, уряд посилив контроль за виїздом за кордон дітей із вразливих категорій – обласні військові адміністрації забезпечуватимуть організацію виїзду дітей із вразливих категорій за межі України у разі, якщо вжито вичерпних заходів щодо розміщення їх на безпечній території України.

Перелік документів, на підставі яких діти із вразливих категорій перетинають кордон, розширено:

1. Запрошенням, де вказується країна остаточного перебування дітей, кількість та категорія дітей, умови їх перебування, відповідальна організація, яка супроводжуватиме дітей протягом усього періоду їх перебування за межами України. Ця організація повинна мати листа про підтримку державних установ країни перебування дітей.

2. Письмовим погодженням обласної військової адміністрації щодо дозволу на виїзд за межі України дітей, погодженим Нацсоцслужбою.

Кого стосуються зміни:

  • дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку та проживають або зараховані в установах різних типів, у тому числі дітей з інвалідністю,
  • дітей, які не мають такого статусу, проживають або зараховані до закладів різних типів, у тому числі дітей з інвалідністю,
  • дітей, які виховуються у прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою чи піклуванням,

Згідно з рішенням уряду, консульські установи в країнах, в які виїхали діти з уразливих категорій, через МЗС протягом одного робочого дня інформуватимуть Мінсоцполітики та Нацсоцслужбу про взяття дітей на консульський облік.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в InstagramViber і Facebook.  Також ви можете знайти попутників або водіїв в чаті "Запоріжжя, підвези" або просто поспілкуватися на будь-які теми в Viber–чаті.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах