Олена Шуляк: План Перемоги об’єднав український парламент - фото
Верховна Рада України активно включилась у реалізацію Плану Перемоги, який нещодавно Президент Володимир Зеленський представив українському народу в парламенті. Про це повідомила народна депутатка, очільниця партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.
"Цей план не лише про силу та героїзм. Він про виклики, які нам доведеться пройти разом. Вистояти під натиском, тримати оборону на дипломатичному фронті й, головне, знаходити в собі сили продовжувати боротися", – зазначила Олена Шуляк.
Парламентарка наголосила, що План Перемоги – це чітка стратегія, в якій окреслено, що Україна та партнери можуть і повинні зробити для встановлення справедливого миру. І сьогодні дуже важливо максимально комунікувати цей план як в середині України, так і на міжнародному рівні.
Очільниця партії "Слуга Народу" нагадала, що План Перемоги Володимира Зеленського містить п’ять пунктів і три таємні додатки, які розраховані за часом. Перші чотири – це час війни, щоб її завершити. П’ятий пункт – на час після війни, щоб гарантувати безпеку. Рух за Планом Перемоги означатиме можливість завершити війну не пізніше наступного року.
Олена Шуляк пояснила, що перший і дуже важливий пункт – це запрошення України в НАТО. "Другий пункт – це наша оборона. В ньому йдеться про зміцнення української обороноздатності, що базується на допомозі партнерів, зокрема в комплектуванні бригад ЗСУ, посиленні ППО, спільному збитті російських дронів і ракет, інвестиціях в українське оборонне виробництво, знятті обмежень на застосування далекобійної зброї, наданні відповідних далекобійних можливостей і супутникових даних та інформації від розвідок у реальному часі", – розповіла парламентарка й додала, що оборонний пункт Плану має таємний додаток, і до нього мають доступ саме ті партнери, які мають відповідний військовий потенціал допомоги.
Третій пункт – це стримування. Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту країни від будь-якої воєнної загрози з боку Росії. Цей пункт можна забезпечити шляхом фінансування у межах уже укладених безпекових угод із партнерами та визначених обсягів фінансової підтримки.
"Четвертий пункт – стратегічний економічний потенціал. Україна пропонує стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних критичних ресурсів, спільного інвестування та використання їхнього економічного потенціалу. Ідеться про природні ресурси та важливі метали ціною у трильйони доларів США, зокрема уран, титан, літій, графіт", – розповіла очільниця партії "Слуга Народу".
П’ятий пункт – безпековий. Він розрахований на післявоєнний час та в разі згоди партнерів передбачає заміщення окремих військових контингентів США, які дислоковані в Європі, українськими підрозділами.
Нагадаємо, раніше сайту RegioNews Олена Шуляк заявила, що працює над вдосконаленням програми "єВідновлення", що має дати можливість українцям, у яких в окупації залишилося зруйноване житло, отримати державну компенсацію на купівлю нового помешкання.