Вознесенівський район Запоріжжя – центральний і найважливіший район міста. Він поєднує історію та сучасність, має зручне розташування, а також є справжнім осередком культури, бізнесу та відпочинку. Найцікавіші факти про його назву, чому саме тут зосереджено так багато знакових місць, і які архітектурні перлини варто побачити – читайте у матеріалі Vgorode.
Район був створений 21 січня 1939 року на місці села Вознесенка, яке розділяло Соцмісто та Олександрівськ. Спочатку він носив назву Орджонікідзевський на честь радянського діяча Серго Орджонікідзе. У 2016 році, в рамках декомунізації, район отримав сучасну назву – Вознесенівський, на честь історичного селища Вознесенки. Село, у свою чергу, отримало назву на честь свята Вознесіння Господнього, що відображає релігійні традиції місцевих мешканців.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Активна забудова району розпочалася у післявоєнні роки, коли територія почала перетворюватися на сучасний міський центр. У 1995 році до складу району було включено острів Хортиця та острів Байда, що значно розширило його межі та додало природних багатств.
Так, Вознесенівський район має унікальне розташування, межуючи майже з усіма районами Запоріжжя:
Цікаво, що Вознесенівський район майже межує і з Шевченківським районом – їхні кордони перетинаються в одній точці. Це робить його одним із найбільш центрально розташованих районів Запоріжжя.
Вознесенівський район – це центральна частина Запоріжжя, де гармонійно поєднуються історія, природа та сучасний ритм життя. Тут розташовані головні адміністративні будівлі міста, культурні центри, визначні архітектурні споруди та знамениті природні ландшафти.
Будинок-вежа на проспекті Соборному, 160: Цей житловий будинок, виконаний у формі вежі зі шпилем та балюстрадою, є яскравим прикладом післявоєнної архітектури, побудований у стилі сталінського ампіру.
Замок Вальмана: Розташований на Верхній Хортиці, побудований наприкінці XIX століття, цей будинок є пам'яткою архітектури місцевого значення.
Кінотеатр ім. Довженка (проспект Соборний, 145): Один із найстаріших кінотеатрів міста, що працює до сьогодні.
Палац культури "Дніпроспецсталь" (бульвар Шевченка, 1): Побудований у 1950-х роках у стилі радянського класицизму. Архітектурна пам'ятка радянської епохи, яка служить культурним центром для мешканців району.
Готель "Інтурист" (проспект Соборний, 135): Одна з найвищих будівель у центрі міста, зведена у 1970-х роках. Довгий час була головним готелем Запоріжжя.
Якщо вам цікава історія інших районів Запоріжжя, раніше ми вже розповідали про Олександрівський район – його шлях від фортеці до сучасного центру міста. Прочитати можна тут.
А також про Дніпровський район – промислове серце Запоріжжя з цікавими історичними фактами. Детальніше тут.