У поточному епідемічному сезоні на території Запорізької області виявлено 38 тисяч випадків захворювання ГРВІ. Були зафіксовані й випадки захворювання Гепатитом А та В.
Вірусологічна лабораторія обласного Центру контролю і профілактики хвороб дослідила 85 зразків від хворих на тяжкі гострі респіраторні інфекції та грипоподібні інфекції. Впродовж двох тижнів підтверджена циркуляція вірусів грипу типу А–грип А(Н1N1)pdm, та В.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У ЦКПХ зазначають, що найнадійнішим способом захисту від грипу є профілактична вакцинація.
Що відомо про гепатит A та В та як себе захистити:
Гепатит А - це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. На відміну від гепатиту В гепатит А не провокує розвитку хронічної хвороби печінки й рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують, і в них виробляється довічний імунітет до хвороби.
Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитись гепатитом А через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини.
У домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит А часто називають"хворобою брудних рук". Вірус гепатиту А також може передаватися під час тісного фізичного контакту з інфікованою людиною.
Не забувати про правила особистої гігієни: ретельне миття рук з милом і теплою водою після відвідування туалету, перед їдою і після контакту зі сміттям – допомагає уникнути та запобігти зараженню.
Інкубаційний період вірусного гепатиту A зазвичай триває 14-28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця, відсутність апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, потемніння сечі, пожовтіння шкіри та білків очей.
Гепатит B – це інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту B (HBV). Вірус передається від людини до людини через кров, сперму або інші рідини організму. Він не поширюється при чханні або кашлі.
Для багатьох людей гепатит В є короткочасним захворюванням. Для інших це може стати довгостроковою хронічною інфекцією, яка може призвести до серйозних, навіть небезпечних для життя проблем зі здоров’ям, таких як цироз або рак печінки.
Симптоми гепатиту В варіюють від легкого до важкого. Зазвичай вони з’являються приблизно через один-чотири місяці після зараження, хоча можуть виникнути вже через два тижні після зараження. Деякі люди, зазвичай маленькі діти, можуть не мати жодних симптомів.
Симптоми гепатиту В:
- Лихоманка,
- Біль у животі,
- Втрата апетиту,
- Нудота,
- Блювота,
- Слабкість,
- Втома,
- Пожовтіння шкіри та склер (жовтяниця),
- Темна сеча,
- Стілець глиняного кольору,
- Болі в суглобах.
Інші способи знизити ризик зараження вірусом гепатиту В:
- Дізнайтеся про HBV-статус сексуального партнера.
- Не вступайте в незахищені статеві контакти, якщо ви абсолютно не впевнені, що ваш партнер не інфікований HBV або будь-якою іншою інфекцією, що передається статевим шляхом. Пам’ятайте, що, хоча презервативи можуть знизити ризик зараження HBV, вони не усувають його.
- Будьте обережні щодо пірсингу та татуювання. Звертайтесь до надійних салонів. Запитайте про те, як стерилізується обладнання та переконайтеся, що працівники використовують стерильні голки.