Федоров розповів про вимоги росіян у перші дні окупації Мелітополя

Федоров розповів про вимоги росіян у перші дні окупації Мелітополя. || Фото: dw.com

Мелітополь був окупований у перші дні повномасштабного вторгення. О п'ятій ранку 24 лютого 2022 року російські загарбники почали бомбити аеродром. Того ж для місцева тероборона прийняла бій у південній частині міста, про що не очікували окупанти і почали розвертатися у бік Мордвинівки за бойовим порядком. Але до ранку 25 лютого так і не зайшли до міста. Однак вже до обіду 25 лютого заїхали в Мелітополь. Мер міста розповів про перші дні окупації міста.

Мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров після полону окупантів переїхав до Запоріжжя. Він каже, що причину, чому окупанти так швидко захопили місто, ми дізнаємося уже після війни. Він розповів, що росіяни увійшовши в місто, заявилися й до нього, пише trueua.info.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

- Була перша зустріч. На ній рашисти запропонували переконати людей погодитися із російською окупацією. Ми, звісно, відмовились. Сказали, що нас обрав український народ за українським законодавством. Все, що ми готові були робити – це забезпечувати життєдіяльність нашого міста, але за однієї умови – що український прапор лишатиметься на центральній площі Мелітополя, – знадує Федоров.

Мер зазначив, що був здивований, коли росіяни погодились на це.

- Він провисів аж до мого полону. Десь у перших числах березня росіяни почали полювати на цей прапор. Спочатку почали атакувати нашу станцію ДСНС, бо хотіли знайти високу драбину. Потім вони взялися за міськсвітло, де також були автопідіймачі. Адже у нас був найвищий флагшток у Запорізькій області. Коли мене 11 березня забрали у полон, вони зірвали цей прапор і повісили радянський, – пригадав очільник міста.

Мер зазначає, що жити поряд з окупантами – це іспит щодня.

Нагадаємо, що РФ може відкрити новий фронт, щоб відтягнути сили ЗСУ з Донбасу, але на Заході також прогнозують контрнаступ ЗСУ. Звільнення тимчасово окупованого Мелітополя може бути "наступним важливим етапом" із деокупації півдня України.

Последние новости