Як доглядати, перевозити та годувати тварин під час війни

Як доглядати, перевозити та годувати тварин під час війни. || Фото: corresponnt.afp.com/Louisa Gouliamaki

Під час війни тварини потребують допомоги так само, як і люди. Однак багато господарів кидають братів наших менших, закривають у будинках та квартирах або просто викидають на вулицю. Vgorode з'ясував, як перевозити та піклуватися про своїх тварин в екстремальних умовах і що робити, якщо ви знайшли кинутого хвостика.

Національна поліція України закликає не залишати своїх тварин напризволяще: краще беріть їх із собою та евакуюйте. Для тварин опіка під час війни потрібна, як ніколи, їм важливо відчувати, що господар поряд і не кине напризволяще.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Краще брати тварин з собою в укриття та бомбосховища і не залишати їх на вулиці: пам'ятайте, що вони бояться вибухів та сирен. Наразі правила транспортування тварин "Укрзалізницею" пом'якшені: господарям необхідно мати з собою ветеринарний паспорт та перенесення. Однак багато провідників не вимагають жодних документів, собака має бути в наморднику або в перенесенні. Компанія закликала не залишати тварин на вокзалах та ставитись до евакуації тварин з розумінням.

Що робити, якщо ви хочете забрати тварину:

Необхідно зібрати речі, які тварині знадобляться у дорозі. Для собак і котів потрібно:

Під час переїзду з тваринами радять:

Чи дозволено перетинати кордон із тваринами?

Польща, Угорщина, Румунія та Словаччина пропускають тварин без документів. Під час евакуації за кордон українцям радять дізнаватися заздалегідь про правила в'їзду в країну ЄС із твариною.

На словацькому кордоні власник тварини заповнює форму, що передається державній ветеринарній адміністрації. Вона буде передана на станцію, де тварину помістять на карантин; після карантину господар зможе забрати улюбленця.

Після в'їзду до Чехії тварин також буде поміщено на 10-денний карантин. Протягом 72 години ветеринари оглянуть тварину, щоб виключити сказ, і проведуть таку процедуру з 5-го по 10-й день карантину. Якщо симптомів немає, тварині зроблять щеплення та видадуть сертифікат.

У Німеччині організації Berliner Tiertafel та Humane Society International надають допомогу біженцям з України, які втекли зі своїми домашніми тваринами. Ви можете безкоштовно отримати корм та консультацію ветеринара.

В Україні запустили чат для підтримки власників тварин у Telegram. Там можна отримати онлайн-консультацію ветеринара, знайти відкриті зоомагазини, інформацію про переїзд, житло та притулок та запросити консультацію з будь-якого приводу.

Що робити, якщо ви знайшли тварину, яку залишили господарі:

Активісти Кінологічного союзу України започаткували проект "Допомога тваринам України". Волонтери передають гуманітарну допомогу в різні райони України, щоб урятувати тварин, яким загрожує голодна смерть. У проект можна звернутися за допомогою – скажімо, якщо ви знайшли тварину і турбуєтеся, що не зможете її прогодувати, або шукаєте для неї перетримку. Можна, навпаки, підтримати саму ініціативу: фінансово, кормом, транспортом або тимчасово прихистивши тварину.

Що робити, якщо ви не можете забрати тварину з собою:

Не варто залишати тварину вдома, особливо якщо ви живете у небезпечній зоні! Тварини теж бояться вибухів та самотності. Також не можна кидати їх на вулиці, адже для домашніх тварин життя на вулиці означає смерть. Але можна віддати тварину на перетримку друзям чи знайомим, кому довіряєте, волонтерам або у притулок для тварин чи на платну перетримку кінологу.

Як допомогти тварині, якщо ви залишаєтеся вдома:

У цій таблиці волонтери зібрали   зоомагазини, що працюють у різних областях України.

Плануючи прогулянки з твариною, не забувайте перевірити, коли у вашому місті починається і закінчується комендантська година.

Последние новости