У Запорізькій області посилюють захист енергосистеми: скільки виділив уряд

У Запорізькій області посилюють захист енергосистеми: скільки виділив уряд

Уряд України виділив майже два мільярди гривень на посилення захисту енергетичної інфраструктури у Запорізькій області. Рішення ухвалили під час засідання Координаційного центру з підготовки прифронтових регіонів до опалювального сезону, яке відбулося наприкінці березня 2026 року.

Паралельно аналогічні заходи готують і для Дніпропетровської області. Основна мета — підвищити стійкість енергосистем до можливих атак та забезпечити стабільне електропостачання взимку.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Що саме планують зробити у Запорізькій області

За інформацією відомства, у регіоні планують посилити захист 96 об’єктів критичної інфраструктури. Йдеться про електропідстанції, теплогенеруючі об’єкти та інші важливі елементи енергосистеми, від яких залежить життєдіяльність міст і громад.

Крім цього, передбачено створення нових потужностей розподіленої генерації. Загальноукраїнський план передбачає введення понад 150 МВт таких потужностей.

Примітка редакції: розподілена генерація — це невеликі локальні джерела енергії (наприклад, генератори або міні-електростанції), які можуть працювати автономно та забезпечувати електрикою окремі райони у разі аварій або атак.

Виділені кошти підуть на:

Що зміниться для мешканців

Для жителів прифронтових регіонів ці заходи мають практичне значення. В умовах постійних обстрілів енергетична інфраструктура залишається однією з головних цілей, тому її захист напряму впливає на повсякденне життя.

Посилення енергосистеми дозволить:

Последние новости