В Запоріжжі на місцевому рівні почалась лагідна українізація. Державну мову також почали активно вивчати місцеві депутати від забороненої проросійської партії.
Виконуюча обов’язки міського голови Запоріжжя Регіна Харченко анонсувала низку перейменувань в місті, де досі є вулиці названі на честь росіян, про це вона розповіла в інтерв’ю "Телеграфу".
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За її словами, зараз міська влада активно займається питаннями перейменування. Із 2022 року працює відповідна робоча група з топоніміки. Так, на минулій сесії було перейменовано понад 140 вулиць Запоріжжя.
Окрім цього міська влада планує активніше розвивати використання української мови в Запоріжжі, в якому досі переважає російська. Для цього затверджена Програма всебічного розвитку і функціонування української мови у місті.
- Наше місто - єдине в усій Україні, яке досі не мало такої програми. У нас її не було з 2020 року. Хоча мала б з'явитися. Ми запропонували долучитися до робочої групи мовному омбудсмену Тарасу Кременю. Ми прописали всі процеси, щоб створити, на наш погляд, лагідну українізацію, - заявила Харченко.
Але також вона розуміє, що враховуючи людський фактор і певний пострадянський менталітет, "ми не можемо в один день прокинутися і всіх зобов'язати говорити українською мовою".
За її словами, українську мову почали активно вивчати навіть депутати міськради, які були у складі забороненої партії "Опозиційна платформа – За життя".