Як діяти, якщо представники ТЦК намагаються посадити в авто: покрокова інструкція

Що робити, якщо представники ТЦК намагаються посадити в авто. || Ілюстративне фото: facebook.com/novinneodesa

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Міноборони повідомляє, що громадяни, які мають проблеми у взаємодії з представниками ТЦК та СП можуть звертатися:

У випадку, якщо працівники ТЦК нехтують нормами чинного законодавства, намагаються кудись доправити військовозобов’язаного або посадити в авто проти волі, йому краще не починати бійку, оскільки в такій поведінці наявні ознаки низки протиправних дій, за які Кримінальним кодексом України встановлена відповідальність, розповів Юрист LCF Law Group, молодший лейтенант запасу, інструктор із Tactical combat casualty care Володимир Романчук "Дзеркалу тижня".

Чи можуть працівники військкоматів затримувати чоловіків через відмову від повістки:

Безпідставно захоплювати чоловіків не можуть не тільки представники територіальних центрів комплектування, а й будь-які представники органів влади, якщо це не затримання під час виявлення кримінального правопорушення. Навіть у випадку відмови від повістки працівники центрів комплектування не мають повноважень на затримання.

Якщо працівники ТЦК силоміць намагаються помістити особу у транспортний засіб, необхідно дотримуватися такого алгоритму.

Що робити, якщо вас незаконно затримують:

Якщо вас усе ж таки затримали, обов'язково вимагайте складання протоколу затримання. Він знадобиться для оскарження.

За загальним правилом (стаття 263 КУпАП) адмінзатримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більше трьох годин. У виняткових випадках у зв'язку з особливою необхідністю законами передбачено інші терміни, проте не більше 72 годин. Надалі законність такого заходу має бути перевірена судом.

Якщо вас примусово "закрили" в ТЦК

Насамперед адвокати порадили не сперечатися і тим паче не битися з тими, хто тримає зброю в руках.

- Якщо ви залишитесь живими й неушкодженими, вас можуть притягти до кримінальної відповідальності за напад, перевищення меж самооборони, – уточнив адвокат Ростислав Кравець.

Військовозобов’язані, яких силою доставили до ТЦК, мають право:

- Якщо особі було завдано тілесних ушкоджень, побоїв – варто звертатися до поліції за фактом вчинення кримінального правопорушення. Крім того, звернутися в суд можливо в подальшому, аби визнати дії працівників ТЦК незаконними та стягнути з держави моральну шкоду, – розповів керуючий партнер одного з адвокатських об’єднань Андрій Шабельніков.

Наголошують також, щоб за можливості зв’язатися з родичами, друзями, знайомими – зателефонувати й просити:

Чого робити не варто:

Відповідальність за незаконне затримання:

Юрист Дмитро Вінницький додає, якщо особу незаконно затримали, доставили та утримують на території військової частини, то "дії відповідальних осіб можна кваліфікувати за статтями 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) або 146-1 (насильницьке зникнення), яке характеризується як арешт, затримання, викрадення або позбавлення волі людини з подальшою відмовою визнати факт такого арешту, затримання, викрадення або позбавлення волі людини в будь-якій іншій формі або приховуванням даних про долю такої людини чи місце перебування". Відомо, що органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством і Конституцією України.

За яких умов військовозобов'язаний може опинитися на лаві підсудних:

Последние новости