У Запоріжжі провели дослідження проб питної води, які відібрали на водопровідних спорудах та мережах централізованого господарсько-питного водопостачання регіону. У міській воді знайшли відхилення.
за минулу добу, 5 березня, було досліджено 14 проб питної води. На мікробіологічні показники взяли 4 зразки води, де не виявили відхилень, а на санітарно-хімічні дослідження було перевірено 10 джерел, де знайшли два відхилення. Про це повідомили у Державній установі "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Так, за добу було досліджено 14 проб питної води, а саме:
- Запоріжжя – дві проби на мікробіологічні показники та вісім проб на санітарно-хімічні показники;
- Вільнянськ – дві проби на мікробіологічні показники та дві проби на санітарно-хімічні показники;
Відхилення від нормативних мікробіологічних показників встановлено в 2 пробах питної води:
- Запоріжжя ДВС 1, КП "Водоканал" (мережа 1) – за показником "тригалогенметани" (сума) – 257,3 мкг/дм&³3; (нормативне значення – ≤ 100 мкг/дм&³3;);
- Запоріжжя ДВС 1, КП "Водоканал" (мережа 2) – за показником "тригалогенметани" (сума) – 269,85 мкг/дм&³3; (нормативне значення – ≤ 100 мкг/дм&³3;).
Варто зазначити, що доданий в питну воду для знезараження, хлор активно вступає у взаємодію з речовинами органічного та неорганічного з'єднання. В результаті в рідині утворюються отрути, канцерогенні і мутагенні сполуки, токсини. Найбільшу загрозу становлять трібромметан, тригалогенметани, хлороформ, поліхлоровані біфеніли.
Речовини в міру накопичення у великих дозах в тканинах і органах, викликають рак шлунка, ободової і прямої кишки, печінки і сечового міхура, а також провокують проблеми з системою травлення