Ще у вересні минулого шоу до Запоріжжя завітала команда проєкту "Як звучить Україна", щоб створити музичний портрет міста. 4 лютого на каналі "УкрЮтюбПроєкт" відбулась прем‘єра випуску про наше місто.
Автори проєкту Наталія та Євген Синельникови разом з ведучим шоу Євгеном Філатовим відвідали місто Запоріжжя, яке має для України велике значення не тільки завдяки потужній промисловості, а й культурній складовій, про що й розкрили у сюжеті нового випуску.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Запоріжжя – місто, що досі зберігає козацький дух, попри сучасну забудову та промислові підприємства. Автори проєкту, щоб повністю зануритися в атмосферу міста, відвідали найпритаманіші асоціаціям із Запоріжжям об’єкти, а також здивували його маловідомими широкій публіці місцями, які мають велике значення для української культури.
Ведучий проєкту, композитор та музикант Євген Філатов зібрав найнеочікуваніші для музичної композиції звуки, а також залучив до процесу створення мелодії Запоріжжя відомого співака Арсена Мірзояна.
Арсен у випуску розповів, як на його творчість вплинула робота на «Запоріжсталі», як він чує місто та впізнає за звучанням його райони. Історії життя співака розкриває його глядачу з нового, маловідомого боку. Також Арсен разом з Євгеном творчо поекспериментували у студії та записали частину мелодії про Запоріжжя.
Всі відвідані місця поєднані у мелодії Запоріжжя і вона звучить унікально, в ній переплетені звуки давньої історії та сучасного життя міста.
- Починалось все з цього звуку, це – "Запорожець". Ну цей звук – це класика, це символ. Обов’язково як символ міста "Запорожець", його звуки, ввійдуть до нашого треку. Я записав багато звуків "Запорожця", - каже Філатов.
У фінальному треку можна почути звуки "Фонтану життя" на площі Маяковського, старовинних якорів в Музеї судноплавства, козацької шаблі, батога, тулумбасів на Хортиці, унікальну сталеву віолончель, гурт "Барабанза", звуки, з якими ілюстратори пишуть замальовки у креативній платформі "Млин".