У 2023 році в Запоріжжі відкрився перший центр протезування "Сміливий крок", де безкоштовно за державною програмою допомагають людям з ампутаціями. Vgorode дізнався в центрі, хто до них може звернутися, які процедури проходять пацієнти і чи є вже перші результати роботи.
Як відкрили центр протезування у Запоріжжі
Клініка Святого Миколая надала під центр протезування одне зі своїх приміщень, розширила його територію і тепер там простора майстерня протезистів, лабораторні меблі і тренувальні поверхні для навчання користування протезом.
Навесні 2023 року протезний центр отримав грант на 52 000 євро від посольства Словаччини. На ці кошти закупили спеціальне обладнання: установки для шліфування куксоприймачів, робочі місця для глибокої витяжки з інтегрованим насосом, робоче місце для робіт з ламінування, шарошечно-полірувальний станок.
Доукомлектувати центр допомагали ще благодійні організації, громадські організації.
Ще до офіційного відкриття центр протезування надавав консультації пацієнтам, які користуються протезами кінцівок тривалий час, а також видавав безоплатно ортези вимушено переміщеним особам за відповідними документами.
Відкрився центр 22 вересня 2023 року.
У центрі в грудні протезуються вже 17 осіб
Як розповіли нам в центрі "Сміливий крок", у грудні в них протезуються 17 осіб. Переважна більшість з них – це ветерани, які мають ампутації нижніх кінцівок (вище та нижче коліна), частина з них – цивільні. Шестеро осіб мають ампутації верхніх кінцівок (кисть, передпліччя, вичленення плеча).
Протезують не тільки дорослих, а і дітей. Свій протез вже отримала 6-річна дівчинка з Запорізької області.
До центру за протезом кінцівки звертаються не тільки мешканці Запоріжжя та області, а й ампутанти з усіх куточків України.
Як потрапити у центр протезування у Запоріжжі
- Зателефонувати за номером – 063-160-53-37 та передає свій запит, записатися на очну консультацію.
- На консультації протезист оглядає куксу, ступінь загоєння ран, фізичну підготовку пацієнта до протезування, розповідає про тип протеза і строки встановлення.
- Пацієнт збирає документи (у наступному пункті розкажемо, які потрібні документи), надає документи в центр, заключає договір.
- Протезист робить зліпок.
- Зі зліпка формується гіпсовий позитив.
- З позитиву з ортокрилової смоли і карбону виготовляється куксоприймач.
- Примірки.
- Навчання з користування протезом. Останні підгонки, якщо кукса пацієнта змінилася за період проетзування.
Які документи потрібні для протезування
Для дорослих:
Для дітей:
Для учасників бойових дій:
Як часто треба замінювати протез
Протез видається дорослій людини – 1 раз на 3-4 роки, а дітям – видають на рік. Якщо це, то кожні 3 місяці.