У Шевченківському районі міста інспекція з благоустрою перевіряє містян на дотримання правил щодо спалювання листя.
В інспекції з благоустрою Запорізької міськради повідомили, що восени одним із справді болючих питань, яке турбує мешканців, є спалення опального листя власниками будинків приватного сектору. Адже їдкий та смердючий дим не лише дошкуляє жителям всіх прилеглих домоволодінь, але і є надзвичайно небезпечним.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Зазначається, що законом у сфері благоустрою суворо заборонено спалювання опалого листя та інших рослинних залишків. Тому інспекція з благоустрою активізувала перевірки і вже є перші результати у Шевченківському районі.
На порушників склали протоколи про адміністративне правопорушення. За спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 гривень. Водночас для посадовців такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 гривень.
Чим шкідливо спалювати листя:
За словами колишнього виконуючого обов'язки начальника Управління екології та природних ресурсів Олександра Савченка, при спалюванні сухих рослинних залишків, разом із димом у повітря, а потім і в легкі людини, потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, окиси азоту та канцерогенні сполуки.
Він також зауважив, що спалювання листя призводить до пожеж, а дим від сміття, яке спалюється разом із листям, суттєво посилює забруднення атмосфери.
Зазначається, що спалювання сухої трави не менш шкідливе. До того ж через це постійно страждають тварини та птахи, які облаштували у траві гнізда.
Замість спалювання листя можна його компостувати. Переваги такого рішення є очевидними. Адже якщо вогнем руйнується мікрофлора верхніх шарів ґрунту, то компост навпаки збагачує землю.