На Бердянському напрямку українські воїни знищили ворожу РЛС "Зоопарк-1".
Українська морська піхота знищила "Зоопарк-1" - радіолокаційний комплекс розвідки та контролю стрільби на шасі МТ-ЛБу.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Техніка призначена для розвідки позиції вогневих засобів противника, розрахунку траєкторій снарядів і ракет, коригування вогню дружніх вогневих засобів, стеження за повітряним простором і контролю за безпілотними літальними апаратами.
[telegram post="operativnoZSU/110608" desc=""]
Варто зазначити, що зараз на озброєнні РФ є "Зоопарк-1" та "Зоопарк-2". Ці станції можуть як коригувати вогонь артилерії, так і виявляти стрілецьку зброю і міномети. Дальність виявлення знаряддя і мінометів – 25 кілометрів, у "Зоопарк-2" – 30 кілометрів.
Однако, за словами військового експерта Олега Жданова, в цих РЛС активна антена, тому вони дуже легко виявляються і уражаються засобами контрбатарейної боротьби.