На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські загарбники стали перевдягатися в цивільний одяг й пересуватися по місту на велосипедах чи скутерах.
В окупованих населених пунктах ворог зменшив кількість своїх блокпостів. Водночас інформації про те, що колаборанти виїжджають з окупованих території не підтверджуєтеся. Про це повідомляють "Новини Приазов’я".
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За словами міського голови Полог Юрія Еоноваленко, окупаційна адміністрація Полог отримала розпорядження на евакуацію. Однак наразі окупаційні чиновники та колаборанти не залишають місто. В місті стало менше російських військових та техніки. Ворог залишив буквально декілька блокпостів, які сьогодні стоять порожні.
- Наші жителі констатують, що вони (прим. – загарбники) перевдягаються у цивільний одяг і їздять містом на велосипедах, скутерах, тобто менше намагаються рухатися технікою, – каже він.
В самому місті мирним мешканцям складно купити щось за гривні. Є поодинокі випадки, коли хтось на свій страх і ризик продає товари не за рублі, але люди не розголошують, хто це, адже це небезпечно. Деякі люди наважуються виїхати з окупації.
- Майже щоденно, оплачуючи значні кошти, 300-600 доларів, наймають перевізників або своїми машинами виїжджають. У нас є декілька людей, які буквально за останні пару днів приїхали сюди (прим. – на підконтрольну Україні територію). Особливо з тих населених пунктів, де зараз поруч активно йдуть бойові дії. У людей просто вже немає змоги сидіти тижнями у підвалах. І вони нарешті набираються сміливості, залишають свої домівки й приїжджають, – повідомив Коноваленко.
У Токмаку російські військові переміщуються в межах громади, в залежності від обстрілів їхніх позицій. Вода й світло в місті є, а от зв’язок часто відсутній.
- Люди думали, що пересидять і буде все добре, але час трохи затягнувся і багато людей залишились в Токмаку. Наразі вони готові виїжджати. Але виїжджати треба ще через Росію, через Ростов, через країни Балтії, а це дуже дорого коштує, – пояснює начальник міської військової адміністрації Токмака Олександр Чуб.
Як повідомив міськаий голова Мелітополя Іван Федоров, багато російських солдатів у Мелітополі переодягаються в цивільний одяг. Також в місті збільшили кількість блокпості. Загарбники здійснюють тотальну перевірку місцевих жителів та автівок. Десятки людей після перевірок потрапляють до комендатури, їх подальша доля невідома.
Мелітопольські колаборанти наразі залишаються у місті. До Мелітополя приїжджають російські чиновники. Ворог проводить ротацію для підсилення.