Чи будуть у Запоріжжі масові заходи на Водохреща

Скільки в Запорізькій області зруйновано будинки внаслідок ворожих обстрілів. || Фото: vokrugsveta.ua

Вже у цей четвр, 19 січня, християни східного обряду відзначають Хрещення Господнє. Одна з головних традицій – купання в прорубі. Однак, повномасштабна російська військова агресія вносить корективи в усталені звичаї святкування. 

Як повідомили у Запорізькій ОВА, в умовах воєнного стану заборонено проведення масових зібрань, тож цьогоріч вірянам доведеться відмовитись від обряду занурення, а церквам переглянути усталений формат заходів з освячення води.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

У зв'язку з наявністю потенційних загроз, які несуть дії військ країни-окупанта, на Водохреща на Дніпро та інших водних об'єктах не функціонуватимуть спеціальні локації для занурення, правоохоронці та рятівники не здійснюватимуть там чергування. 

Тож відповідальність за можливі надзвичайні події при купанні у крижаній воді, спровоковані порушенням обмежень, введених режимом воєнного стану, лежатиме виключно на порушниках.

- Обряди освячення води біля храмів у цей день пройдуть з урахуванням усіх заходів безпеки. Настійливе прохання до громадян - не створювати там скупчень людей, відвідувати церковні заходи впродовж світлої пори доби та групами не більше 3-х осіб. Усі мають бути готовими до будь-яких позаштатних ситуацій, – додали в ЗОВА.

Закликаємо жителів Запорізької області у святкові дні поставитись відповідально до свого життя та безпеки своїх близьких.

Якщо ви вирішили здійснити обряд, то рятувальники радять дотримуватись наступних правил безпеки:

Купання в прорубі "не змиває гріхи"

У 2021 році у Православній церкві України повідомляли, що традиція купання в ополонці на Хрещення не має нічого спільного зі "змиванням" гріхів, отриманням особливого Божого благословення чи духовного очищення. У ПЦУ зазначили, що жодного церковного розпорядження в Українській Церкві для занурення у зимову воду немає і ніколи не було.

У Євангеліє говориться, що під час занурення у води Йордану Спаситель освятив їх і благословив таїнство Хрещення як необхідну умову для спасіння. Він був безгрішний і увійшов у воду, щоб узяти на себе гріхи людства і дати людям можливість урятуватися.

У ПЦУ запитують, як грішні люди можуть "наслідувати" Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах і з якою метою і як саме "наслідують"? У церкві кажуть, що люди оголюють напоказ власне тіло, "підігріваються" спиртними напоями, не стримуються в лайці під час фізичних відчуттів через занурення у крижану воду.

Крім того, у церкві не розуміють, чому "обов'язково треба" поринути тричі і перехреститися перед зануренням. Водночас вода в річці Йордан у цей час досягає 12-16 градусів тепла, тому вона не така крижана.

Последние новости