Як укомплектувати аптечку автомобіля у воєнний час

Як укомплектувати аптечку автомобіля у воєнний час. || Фото: instructables.com

Після того, як росія вторглася на територію України, то в умовах реальної загрози життю та здоров'ю автомобіль часто стає єдиною можливістю пересування та порятунку. Тому в такий нелегкий для всіх час аптечка в машині має бути, м'яко кажучи, посиленою.

Міністерство охорони здоров'я України випустило рекомендацію щодо набору першої допомоги, який бажано мати громадянам – у тому числі й у автомобільному транспорті. Передбачається розширення стандартного комплекту, щоб бути готовим до будь-якої надзвичайної ситуації: природного, техногенного чи військового характеру.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Стандартні автоаптечки містять лише мінімальний набір засобів першої допомоги при травмах. Тож експерти радять її доповнити. Що має бути в аптечці на випадок надзвичайної ситуації?

Перша медична допомога – це найпростіше, що роблять безпосередньо під час травми та відразу після травмування. Оптимальний період надання першої медичної допомоги – 30 хвилин після травми.

Діяти треба якнайшвидше. Але пам'ятайте, що допомога неспеціаліста до прибуття медичного працівника не може заміняти собою допомогу з боку медичного персоналу.

Перша допомога обмежується тимчасовою зупинкою кровотечі, перев'язкою рани або опіку, іммобілізацією перелому нерухомою пов'язкою, заходами по пожвавленню, перенесенням та перевезенням потерпілого.

Також покладіть в аптечку запас ліків, які приймаєте на постійній основі (відповідно до власних потреб і за рекомендацією лікаря). Наприклад, особам з артеріальною гіпертензією та/або цукровим діабетом рекомендується покласти в аптечку тонометр та глюкометр із запасом тест-смужок та елементів живлення за необхідності.

МОЗ дало рекомендації, які можуть додатково взяти до уваги люди з відповідними вміннями та навичками:

Варто відзначити, що якщо в загрозливий період вам доводиться користуватися автомобілем, тільки аптечки, навіть найповнішої, може бути мало. Дуже бажано потренуватися у використанні включених до неї засобів і взагалі вміти надавати першу медичну допомогу у разі різного роду травм та поранень.

Послідовність дій при наданні домомедичної допомоги:

  1. Усуньте дію на організм постраждалого небезпечних та шкідливих факторів (струм, одяг, що горить, тощо).
  2. Оцініть стан потерпілого.
  3. Визначте характер травми, що створює найбільшу небезпеку життя потерпілого.
  4. Виконайте необхідні заходи для порятунку потерпілого в порядку терміновості (відновлення прохідності дихальних шляхів, штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинка кровотечі; іммобілізація місця перелому, накладення пов'язки тощо).
  5. Підтримуйте основні життєві функції потерпілого медичного персоналу.
  6. Викличте швидку медичну допомогу або лікаря або транспортуйте потерпілого до найближчого лікарняного закладу.

Перевозити постраждалого можна, лише якщо його дихання та пульс стабілізувалися. Якщо стан людини не дозволяє його транспортувати, необхідно підтримувати основні життєві функції до прибуття медичного працівника.

Последние новости