У Запоріжжі та області відкрили гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу, де медичну і психологічну допомогу можна отримати цілодобово, конфіденційно та безплатно.
На днях відбулись офіційні відкриття гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу за такими адресами:
- Обласний перинатальний центр (м. Запоріжжя, вул. Південноукраїнська, 17-А;
- Пологовий будинок №4 (м. Запоріжжя, вул. Дудикіна, 9);
- Вільнянська багатопрофільна лікарня (м. Вільнянськ, провулок Гнаровської, 6).
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Там місцеві жінки або жінки ВПО, які змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні і які постраждали від гендерно зумовленого насильства, зможуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу. Також кабінети доступні для жінок з інвалідністю, оскільки оснащений спеціалізованими гінекологічними кріслами-трансформерами для їх огляду.
Оскільки саме медичні працівники стають першими, до кого звертаються жінки, які постраждали від сексуального та інших форм насильства, тож перевагою цих кабінетів є професійний лікарський персонал, який пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства, сучасна техніка, необхідні препарати й засоби для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІД.
Отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу можуть:
- жінки Запоріжжя, Вільнянська, а, за бажанням, і жінки Запорізької області;
- внутрішньо переміщені особи з інших регіонів України.
Важливо, що саме ці пункти сприятимуть ранньому виявленню прихованих випадків насильства, забезпечуватимуть превентивні заходи щодо їх можливого повторення, а також підвищуватимуть ефективність координації і перенаправлення постраждалих до інших надавачів послуг.
Кабінети у Запорізькій області обладнав Благодійний фонд "Здоров’я жінки і планування сім’ї", а інформування про його роботу здійснює Запорізька обласна громадська організація "Об’єднання психологів та психоаналітиків ВЗАЄМОДІЯ за сприяння Українського Жіночого Фонду у межах заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського Союзу (ECHO).