Новый горсовет займется расследованием коррупционных схем своих предшественников

Новость - Общество - Новый горсовет займется расследованием коррупционных схем своих предшественников

Новость - Общество - Новый горсовет займется расследованием коррупционных схем своих предшественников

Общество
25 ноября 2015 08:52

Народный депутат Игорь Артюшенко обратился к новоизбранному мэру и новому созыву Запорожского городского совета с инициативой о создании временной депутатской комиссии по вопросам расследования коррупционных преступлений, совершенных представителями городской власти за 2010-2015 годы. Об этом сообщает golos.zp.ua ссылаясь на пресс-службу народного депутата.

Игорь Артюшенко призывает всех своих коллег из горсовета независимо от партийной принадлежности проголосовать за это постановление, чтобы доказать жителям города общее желание привлечь к ответственности тех, кто грабил город. Как говорится в обращении, комиссия должна заняться мониторингом доходов и расходов городского бюджета за последние пять лет. По мнению народного депутата, первым решением этой комиссии должно быть проведение независимого финансового аудита всех коммунальных предприятий города. В первую очередь - самых скандальных, среди которых КП "Основание", КП "Водоканал" и концерн "Городские тепловые сети".

Стоит отметить, что и Владимир Буряк, победивший во втором туре выборов городского головы в Запорожье, не так давно заявил о том, что собирается провести аудит всего коммунального хозяйства города Запорожья и "кадровую чистку".

Напомним, ранее с требованием навести порядок в городском хозяйстве и привлечь к ответственности виновных в его упадке высказались и представители политических сил - Радикальной партии, "УКРОПа", "Самопомiчі" и "Батькивщины" и других.

Напомним также, что тема коммунального хозяйства в нашем городе давно на слуху в связи с многочисленными коррупционными скандалами, злоупотреблениями и хищениями. Так, фактором, сильно подкосившим городское хозяйство, стало внедрение одиозной "коммунальной реформы", инициированной бывшим городским головой Александром Сином и депутатом горсовета Еленой Бондаренко, которая в данный момент находится на скамье подсудимых, с подачи "экс-смотрящего" Евгения Анисимова.

Текст обращения народного депутата Игоря Артюшенко к новоизбранному мэру и новому созыву Запорожского городского совета читайте ниже.  

Звернення народного депутата України Ігоря Артюшенка до новообраного міського голови та депутатів Запорізької міської ради

Однією з основних вимог запорізького Майдану два роки тому стала вимога політичної люстрації місцевої влади як такої, що втратила довіру людей через корупційні скандали, руїну в комунальній сфері та політичну зраду своїх виборців.Всі ми пам’ятаємо події, які стали однією з причин виходу людей на запорізький Майдан! Всі ми пам’ятаємо, як тодішній запорізький мер називав "смотрящего" Анісімова меценатом і другом, і врешті-решт всі ми пам’ятаємо, як при обшуку в "золотому офісі" того самого "мецената" Анісіма були знайдені пакети з міліонними коштами комунальних підприємств міста, з грошима кожного запоріжця. І саме запоріжці, не бажаючи більше терпіти нахабне розкрадання і руйнування комунальної сфери міста, вийшли на протест із закликами "Сіна - геть!".

В результаті чергових місцевих виборів відбулась політична люстрація на місцях - зміна збанкрутілих політичних еліт міста. Запоріжці своїми голосами визначили, хто гідний бути їх представниками в органі місцевого самоврядування. Радує той факт, що вісімдесят відсотків нового складу Запорізької міської ради – це нові обличчя, які не обіймали подібних посад в минулому і не заплямували себе.Також політична люстрація торкнулась вже колишнього мера Запоріжжя Олександра Сіна, який абсолютно не виправдав надії запоріжців, про що засвідчила низька підтримка на нинішніх виборах, яка склала 9,4 % від явки виборців у 45 %. Тобто загальна довіра громади до Олександра Сіна і його команди дорівнює близько 4 відсотків. Тому нині я покладаю великі надії на гідну роботу оновленої Запорізької міської ради. Для більшості з Вас ця посада є новою і перед Вами стоїть складне завдання відновити Запоріжжя після п’ятирічного грабунку, в результаті якого комунальне господарство опинилось в стані колапсу. Перед Вами стоїть завдання зробити все можливе, щоб місто ожило, а запоріжці, які довірились Вам, жодного дня не пошкодували про свій вибір.Сьогодні Ви лише починаєте свій новий шлях, який несе за собою велику відповідальність. Але щоб розпочати новий етап, треба довести до логічного завершення етап попередній. Треба показати людям реальний стан справ у господарстві міста та добитися справедливого та законного покарання винних. Люди мають знати правду!

Тож, я закликаю Вас створити тимчасову депутатську комісію, до складу якої мають долучитись представники всіх фракцій - для її об'єктивності та прозорості у роботі. Ця комісія має зайнятись моніторингом надходжень та витрат міського бюджету за останні п’ять років. Правильним було б, щоб першим рішенням цієї комісії стало проведення незалежного фінансового аудиту всіх комунальних підприємств міста. У першу чергу – найскандальніших - КП "Основаніє", КП "Водоканал", Концерну "Міські теплові мережі" та інших.Всі результати аудиту та напрацювання комісії мають бути опубліковані на сайті Запорізької міської ради і знаходитись у вільному доступі. Кожен запоріжець нарешті має побачити гірку  правду про те, до чого "докерувалась" команда минулого міського голови!

Окрім того, кожен запоріжець має знати прізвища винних у п’ятирічних грабунках. Тож, результати моніторингу та аудиту мають бути передані у правоохоронні органи, де на основі викладених фактів будуть відкриті відповідні кримінальні справи та розпочате їх розслідування під пильним депутатським контролем. Адже окрім політичної відповідальності існує ще й кримінальна. І всі винні у розкраданні міського бюджету та доведенні міського господарства до руїни мають бути покарані за Законом.

Тому прошу Вас:

1) Розробити та підтримати при голосуванні проект рішення про створення тимчасової депутатської комісії з питань розслідування корупційних злочинів здійснених представниками міської влади за 2010-2015 роки.

2) Розробити та підтримати проект рішення про організацію незалежного фінансового аудиту на всіх міських комунальних підприємствах за 2010 - 2015 роки.

3) Звернутися до правоохоронних органів із офіційними повідомленнями про скоєнні правопорушення, якщо такі будуть виявлені аудитом. А також передати до правоохоронних органів та судів, із тим аби додати ці матеріали до існуючих кримінальних проваджень проти чиновників комунальних підприємств.

Прошу вас, незалежно від політичних вподобань та партійної належності, проголосувати за цю постанову, аби довести запоріжцям наше спільне бажання притягнути до відповідальності тих, хто грабував місто п’ять років поспіль.

В свою очередь, лидер запорожского "УКРОПа" Ярослав Гришин поддержал инициативу народного депутата.

Новый горсовет займется расследованием коррупционных схем своих предшественников фото

 

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях